Na dovolenou, kdy budete budete mít moře času, nemůžete vyrazit bez pěkného čtení. Z aktuálních novinek nakladatelství JOTA si jistě vyberete tu svou a možná všechny tři.

V knize autorky Madeleine Rouxové, plné obrazů ASYLUM Ústav pro duševně choré, které jste možná již spatřili ve svých nočních můrách, se mohou odehrávat (h)různé příběhy.

ano

Dan Crawford tráví léto v přípravce pro nadané studenty v New Hampshire College. Starý dům, bývalý ústav pro nepříčetné a nesvéprávné zločince, skrývá mnohá tajemství. Dan se svými přáteli Abby a Jordanem prozkoumávají temná zákoutí pochmurného domu, postupně je přepadají noční můry a dohánějí nevysvětlitelné události, mysteriózní zprávy a fotografie.

Brzy zjišťují, že ne náhodou všichni tři tráví prázdniny právě na tomto místě. Ústav totiž v sobě ukrývá klíč k velmi temné minulosti, která přátele spojuje. A jistá tajemství se derou na povrch.

Pozor: Název ASYLUM na obálce je vyroben ze speciální fosforeskující barvy a po nasvícení potmě svítí! Kniha je doplněna znepokojivými dobovými fotografiemi ze skutečných psychiatrických ústavů.

pevná vazba s přebalem, 304 stran, běžná cena: 368 Kč

Originální název: Asylum

 

V druhé knižní novince Nathalie Royové Pikantní život Charlotte Lavigneové se Charlotte Lavigneová vrací v plné síle! Po pařížské zkušenosti s manželstvím se vrací do Quebeku. Je jí třicet pět a možná je těhotná. Debutuje jako moderátorka ranního vysílání Mango a prosciutto s P-O, slavným a okouzlujícím šéfkuchařem.

novin

Před kamerou se snaží zapomenout na poslední měsíce, které prožila na jiném kontinentu, a chce začít nový život v Montrealu. Ale stále jí chybí krásný Max. Uvidí ho ještě? Rozvedou se? Je opravdu těhotná? A s kým?

V tomto díle budeme sledovat Charlottin profesní rozkvět a… rozuzlení jejího milostného života. Nebude to jednoduché, protože žít ve světě Charlotte Lavigneové není procházka růžovým sadem. Samozřejmě půjde hlavně o přátelství a jídlo, ale každodenní život nabere často přinejmenším zábavný obrat!

pevná vazba s přebalem, 336 stran, běžná cena: 298 Kč

 

Existují knihy, které se okamžitě stanou klasikou, protože vyprávějí příběhy, které existovaly odjakživa.

Čas mezi šitím, bestseller napříč Evropou, je jedním z těch vzácných, bohatě utkaných románů, které nás drží v napětí až do poslední stránky. María Dueñasová nám připomíná, jaké to je, nechat se strhnout mistrovským vyprávěním.

doodo

Jako dítě zametá Sira Quiroga podlahy v krejčovské dílně, kde její matka pracuje jako švadlena. Ve dvaceti letech už ovládá všechny taje krejčovské profese. A pak se všechno změní.

Situace v Madridu spěje k občanské válce a Sira neuváženě následuje svého milence do Maroka. Ten ji však brzy opustí a zanechá bez haléře a se zlomeným srdcem. Sira se dokáže znovu postavit na nohy díky jediné dovednosti, která ji může zachránit: šití.

Když vypukne druhá světová válka, Sira se vrací do Madridu, kde se stane prvotřídní krejčovou, která šije pro manželky nacistických důstojníků. Je zatažena do stinného světa špionáže a politických konspirací, světa plného lásky, intrik a zrady.

pevná vazba s přebalem, 680 stran, běžná cena: 448 Kč

 

http://www.jota.cz/

Zdroj: tisková zpráva

Reklama