english.jpgFoto: Shutterstock

Přízvuk: 

Vyhýbejte se dabovaným filmům a seriálům. Na začátek je vhodné zhlédnout v angličtině oblíbené pořady, ve kterých znáte děj. Nebudou vás nutit se soustředit na jednotlivá slovíčka, ale na porozumění celku. I dvacet minut denně u oblíbeného seriálu prokazatelně zlepšuje schopnost porozumění a výslovnost i akcent studenta.

Poslech: 

Kromě sledování filmů pro zlepšení poslechových schopností přepněte do angličtiny také veškerou elektroniku, kterou máte ve zvyku používat – mobilní telefon, internetový prohlížeč i navigaci do auta. To vše vás naučí rozumět a reagovat v každodenních situacích.

Slovní zásoba: 

Doslova převeďte do angličtiny všechny své koníčky. V cizím jazyce zkrátka relaxujte – čtěte v angličtině knihy, články, povídky, vtipy, sledujte na sociálních sítích anglicky mluvící influencery nebo si zacvičte jógu se zahraniční trenérkou.  

Tyto rady se pochopitelně prolínají a navazují na sebe. Budete-li je aplikovat všechny, pokroky se brzy začnou projevovat také na všech složkách vašich jazykových schopností. „Chcete-li své znalosti prohloubit výrazněji, například tak, abyste byly schopny vést v angličtině také obchodní jednání, doporučujeme ale studium pod vedením profesionálního jazykového lektora. I v době koronaviru výuka probíhá, jen se z velké části přesunula do online prostředí. S výukou přes Skype, kterou mohou studenti navíc absolvovat během jízdy ve vlaku či například při čekání v koloně, máme velmi dobré zkušenosti,“ vysvětluje Simona Škurková, ředitelka jazykové školy Lingua Centrum.

Reklama