Za posledních 25 let prošly laserové operace obrovským vývojem. Bolestivé hojení, dlouhá rekonvalescence a pracovní neschopnost jsou dnes již dávnou minulostí.

operace

1.generace: PRK, LASEK
První laserové metody známé jako PRK nebo LASEK byly pro pacienty opravdu náročné. Oční chirurg musel při zákroku zcela odstranit povrch oční rohovky a poté excimerovým laserem odpařil přebytečnou oční tkáň, která způsobovala neostré vidění. Následné dorůstání oční rohovky bylo bolestivé a trvalo několik dní. Proto se operovalo každé oko zvlášť s odstupem alespoň 1 týdne.

2.generace: femtoLASIK, NeoLASIK HD
V roce 2008 přinesl tým odborníků NeoVize do České republiky opravdový průlom: femtosekundový laser, který dokáže šetrným způsobem oddělit horní vrstvu rohovky. Tu pak oční chirurg jemně odklopí a následně excimerovým laserem odstraní dioptrie. Poté operatér horní vrstvu rohovky zase přiklopí zpět. Díky použití femtosekundového laseru už není hojení nijak bolestivé a operace se provádí na obou očích v jeden den. Již druhý den mohou pacienti pracovat, nesmí se však měsíc koupat ve veřejných bazénech, v moři či v rybnících.

operace

3.generace: NeoSMILE 3D
Nejnovější laserová metoda SMILE přináší zcela nové možnosti v laserových korekcích. Femtosekundový laser při této operaci separuje přebytečnou tkáň přímo uvnitř rohovky a oční chirurg pak tuto tkáň z rohovky vyjme pomocí speciální pinzety. Není tak potřeba odstraňovat ani odklápět horní vrstvu rohovky.

Povrch oční rohovky tak zůstává stabilní a velmi rychle se hojí. Již večer po operaci může pacient sledovat televizi. Druhý den po zákroku už řada pacientů řídí automobil. Koupání ve veřejných bazénech či nádržích je možné již týden po zákroku.      

Reklama