Hvězdně obsazený nový film režiséra Jiřího Vejdělka právě vstupuje do našich kin. Tady jsou moje tři důvody, proč si myslím, že právě tento snímek by neměl uniknout vaší pozornosti.
Tátova volha

Režisér Jiří Vejdělek ženám rozumí

Přesvědčil nás o tom například již v půvabných filmech jako Účastníci zájezdu s nezapomenutelnou Květou Fialovou, Ženy v pokušení s famózní Eliškou Balzerovou nebo Bezva ženské na krku, kde byl spoluautorem scénáře.
Člověk by měl psát a točit o tom, co ho zajímá, k čemu ho vede srdce i vášeň, takže není vůbec překvapivé, že já se tolik věnuji ženám,“ říká s humorem sobě vlastním. A dodává, že on sám je zapřísáhlým starým mládencem, protože svatba je prý nejčastějším důvodem rozvodu.

Herecké ladění Elišky Balzerové a Taťány Vilhelmové prostě funguje

Obě naše oblíbené herečky si už před nedávnem zahrály ve filmu Teorie tygra. A že to byl koncert. V Tátově volze ovšem hrají úplně jiné charaktery. Táňa zde má výrazně jinou povahu - na rozdíl od temperamentních a energických, mnohdy až ostrých hrdinek, které poslední dobou předváděla, představuje v Tátově volze dle režisérových slov takového motýlka s obrovskou vnitřní silou.

Tátova volha

Uvěřitelný příběh

Určitě znáte známé rčení, že nejlepší příběhy píše sám život. Kolikrát jde jen o nápad, od kterého se dále vše rozběhne podle autorových představ. Scenáristka Iva Jestřábová přiznává, že prvním impulsem k napsání scénáře byla smrt jejího dědy, kterou si v sobě řešila. „Ale byl to opravdu jen první impuls, protože celý příběh je fikce, navíc je mnohem víc o životě než o smrti. Ostatně postava otce, jehož náhlý odchod celý příběh spustí, se ve filmu vlastně ani neobjeví. Přesto ale přítomný je – ve vzpomínkách své ženy a dcery, ale především skrze onu titulní volhu, svého operovávaného veterána, ve kterém se Eva s Terezou vydávají na cestu za jeho velkým tajemstvím,“ vysvětluje.

Něco navíc pro muže o VOLHA GAZ-21 alias CAREVNĚ

  • Sovětský vůz vyšší střední třídy navrhl L. M. Jeremejev jako konkurenci vozům Ford
  • Vůz poháněl čtyřválcový motor s hliníkovým blokem a rozvodem OHV objemu 2 445 cm3
  • Maximální rychlost 135 km/h, výkon až 63 kW (85 koní), třístupňová manuální převodovka
  • Průměrná spotřeba paliva byla 13 litrů na 100 kilometrů
  • Délka 4 810 mm řadila volhu Gaz-21 mezi nejdelší evropské vozy
  • Vůz byl vyvážen také do západoevropských zemí, největšího ohlasu dosáhl v Belgii
  • Celkem bylo v letech 1956 až 1970 vyrobeno 638 875 exemplářů

info a foto: CinemArt a.s. 

Přečtěte si také:

Uložit

Reklama