Dne 15. září má premiéru dlouho očekávaný snímek Dítě Bridget Jonesové, nad kterým se roky vznášel otazník. Fanouškové se tedy konečně dočkali a už teď je jisté, že nebudou zklamáni. Nicméně zatímco v třetí knize má vždy úžasný Mark Darcy po pohřbu, tady je zdravý jako řípa a o svou Bridget svádí boj s charismatickým sokem, jenž se objevil na scéně. A ne, opravdu to není tentokrát svůdník Daniel Cleaver...

1. Zasmějete se

A to skutečně hodně. „Bridget trochu povyrostla, stala se z ní úspěšná televizní produkční, vydělává dost peněz, líp vypadá a ještě líp se obléká, ale je to pořád ta samá Bridget, která přitahuje maléry jako magnet,“ říká o své nejslavnější postavě její představitelka Renée Zellweger.

Dítě Bridget Jonesové

  • Navíc je tu nová skvělá role doktorky, jež bdí s cynismem jí vlastním nad nečekaným těhotenstvím. Tu ztvárnila Emma Thomson, která se ostatně podílela i na scénáři filmu.

2. V mnohém se s ní opět ztotožníte

Je to typicky ženský film, jak s oblibou říkával můj bývalý kolega, když běžely v kinech první dva díly. A je to pravda.

  • Chlap se sice pobaví, ale vy cítíte to spiklenecké souznění.

Je bezchybně chybující a to je to, s čím se lidé ztotožňují. Všichni v něco doufají a zklamávají se. Způsob, jakým se Bridget podaří vytrvat - navzdory okolnostem, které ji mohou srazit - lidi inspiruje,“ soudí o své osudové hrdince Zellweger. „Dějí se jí ty samé věci, které se dějí nám všem a - hlavně v momentech, které se týkají jejího soukromého života.

3. Budete rády, že se některé věci nemění

Základní věci, na které jsme byly zvyklé z předchozích dílů, jsou díkybohu při starém. Působí to uklidňujícím dojmem, v tom světě plném nejistot a změn. Ano, jsou tu stejní staří přátelé a také v rolích Bridgetiných rodičů se opět představí Jim Broadbent jako sympatický tatínek (Iris, série Harry Potter) a Gemma Jones jako ztřeštěná matka (Rozum a cit).

Dítě Bridget Jonesové

  • Také Bridget si zachovává tu úžasnou nemotornost, která ji dělala vždy přitažlivou. Je sice úspěšná v práci, má konečně štíhlou figuru snů, ale stále ve svém životě tápe... a pochybuje.

Je tu také její původní roztomilý malý byt s půvabnými nedostatky - kalhotky pohozené na podlaze, kabát visící na dveřích, zásuvky přeplněné změtí knih, dopisů a pohledů, prázdný obal od čokolády na nočním stolku.

Dítě Bridget Jonesové

Navíc si užijete dvou fešáků. Mark Darcy je stále archetypální úžasný Angličan, suše vtipný, chytrý a kultivovaný. A i když je vidět, že věk se na něm podepsal, v roli Darcyho je těžké si představit kohokoliv jiného než Colina Firtha. A pak je tu nový pohledný cizinec Patrick Dempsey s kouzlem majitele internetové seznamky, jenž se v životě fakt vyzná.

P.S. Určitě nechcete dopředu vědět, s kým má Bridget dítě a kam se poděl Daniel Cleaver, muž, který vždy pokoušel její srdce, že? To bychom vás připravili o překvapení...

Přečtěte si také:

Reklama