„Vždycky jsem byla spíš introvert zvyklý na klid a samotu. A když jsme se k sobě s přítelem, teď už s manželem, před dvěma lety nastěhovali, pocítila jsem to ještě o dost víc. Ráda s ním trávím čas, ale mám dny, kdy netoužím po ničem jiném než po samotě. Přispívá k tomu i skutečnost, že pracuju v openspace kanceláři, tedy v jedné obrovské místnosti s hromadou dalších lidí,“ popisuje Irena.

642bfb9c0ac1fobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Její manžel je tak trochu jejím opakem. Všude je ho plno. Zatímco Irena si po příchodu z práce ráda nějakou dobu mlčí, on má pořád potřebu s ní mluvit a na něco se jí ptát. A když moc nereaguje, štve ho to.

„Zdědila jsem byt po mamince a navrhla mu řešení. Čtyři dny v týdnu budu s ním v našem domečku a zbývající tři bych byla v bytě ve městě. Zatímco s ním bych byla víc společenská, v bytě bych si byla sama, četla si a s nikým nemluvila. On ale o tomhle řešení nechce ani slyšet, a dokonce nepřipouští ani to, že bych byla v bytě jen dva dny v týdnu místo tří,“ stěžuje si Irena.

Její manžel si to prý bere osobně a domnívá se, že si Irena chce zařídit třídenní volno od jejich vztahu. „Snažím se ho přesvědčit, že to není nic proti němu, že je to prostě jen moje introvertní povaha, která touží po klidu, bez jakýchkoli lidí, ale on se nedá přesvědčit a vždycky, když tohle téma vytáhnu, akorát se pohádáme,“ uzavírá. 

Zdroj: respondentka Irena

Čtěte také: