Už jste někdy slyšeli o bambusovém tričku? To není legrace, ale nový typ vlákna, které má antibakteriální vlastnosti a ani při dlouhodobém nošení (prý) není cítit potem. „Tak to bych chtěla vidět,“ řekla jsem si a vy možná se mnou.

bambus

Nechala jsem si jedno bambusové tričko poslat, abych ho mohla otestovat. Pro vás se ráda obětuji a budu ho nosit celý víkend. Pojedu v něm na několikahodinovou vyjížďku na koni, a to by v tom byl čert, abych se nezapotila.  Mohla jsem si vybrat černé, nebo bílé. Zvolila jsem samozřejmě černé, na něm nebude tolik vidět, že se nosí tři dny v kuse.

Ještě ten den mi poslali tričko do redakce. Když jsem ho vybalila, holky se ke mně shlukly. Na omak bylo příjemné, hladké, pružné a poměrně těžké. Asi jako viskóza. Mohlo by mít větší výstřih, pomyslela jsem si, ale jak se říká, darovanému koni na zuby nehleď. Hodila jsme ho hned do tašky, abych na něj nezapomněla, až se budu balit na víkend.

Poprvé jsem si ho oblékla v pátek. Bylo příjemné nejen na omak, ale i na těle. Uvidíme, jak to bude s tím slibovaným komfortem nošení. Dostane zabrat. V pátek se ještě ukázalo sluníčko a bylo poměrně teplo, ale pak nás chytil pořádný ceďák, takže jsme i přes „nepromokavé“ australské kabáty notně provlhli. Večer jsem nechala tričko proschnout a druhý den šup do něj znova.

Za jiných okolností bych se fakt ošívala, ale světe, div se, tričko vonělo jako nové. V sobotu jsem v něm celý den natírala prkna a v neděli zpět do sedla, takže jsem ho opravdu otestovala poctivě. A výsledek? Nebýt mi to žinantní, přinesu ho do redakce očichat, protože i po třech dnech nošení voní stejně, jako když jsem ho vybalila.

Reklama