Vlaďka s Martinem chtěli vždycky velkou rodinu.  Rozhodně se nehodlali spokojit s jedináčkem. Oni sami vyrůstali se sourozenci a chtěli to samé dopřát i svým dětem. Zpočátku se nebránili myšlence mít dokonce čtyři děti, ale po třetím řekla Vlaďka: „dost“. Proč najednou ta změna?

Mít hodně dětí se dnes „nenosí“. Je až paradoxní, že zvláště vzdělaná a dobře finančně zajištěná část populace má většinou jedináčka. Neznám ve svém okolí moc párů, které by měly víc než jedno, maximálně dvě děti.

děti

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Vlaďka s Martinem jsou výjimkou a mají pro to ty nejlepší předpoklady: Lásku k dětem a dobré finanční zázemí. Martin má prosperující firmu, takže je schopen rodinu uživit, aniž by musela Vlaďka do práce. Zrekonstruovali prostorný dům nedaleko města a Vlaďka vzala výchovu dětí a starost o rodinu jako své poslání. Doma se rozhodně nenudí a Martin má skvělé zázemí a děti pečující maminku, která se jim maximálně věnuje.

Idylka, jakou jste neviděli... jenomže všechno má své (i když malé) ale.

Po dvou chlapcích se jim konečně narodila vytoužená holčička a Vlaďka už další dítě nechce. Má k tomu několik důvodů, které je snadné pochopit. Kluci jsou fajn, ale dost nároční na zabavení, takže moc toužila po holčičce. To se vyplnilo a Vlaďka je spokojená.

Ale hlavní důvod, proč chce zůstat „jen“ u třech dětí, je ryze praktický. To, že by museli pořídit větší auto, protože i tak bude problém usadit všechny děti do bezpečnostních sedaček, je celkem „maličkost“. Hlavním důvodem je permanentní nepřítomnost otce v rodině.

Martin je pracovně velmi vytížený, (aby ne, utáhnout všechno z jednoho platu dá zabrat) takže doma tráví minimum času. Ale kromě své profese je aktivní i v obci a zastává funkci starosty, což ubírá poslední volný čas, který mu zbývá.

To Vlaďku pochopitelně zlobí, ale je si vědoma toho, že její manžel je workoholik. Tato práce ho těší, takže obec pod jeho vedením doslova pookřála a lidé ho mají rádi. Jenomže všechno je „tak trochu“ na úkor rodiny. Vlaďce se nechce dávat ultimáta: „buď rodina, nebo starostování“, ale vymínila si, že holčička už bude jejich posledním potomkem.

Martin sice doufá, že to nemyslí vážně, (plánovali přece čtyři děti), ale Vlaďka se směje a říká: „Nikdy více, tři děti nám bohatě stačí“.

I tak je velmi obdivuji. Mít v dnešní době tři děti není žádná legrace, pokud jim chcete dopřát různé koníčky, sport a hlavně kvalitní vzdělání. A to nemám na mysli jen otázku finanční.

Čtěte také:

Reklama