Můj kamarád, říkejme mu třeba Jirka, je, aspoň co se týče bytu, prostě smolař. A taky je to hodný kluk. Tím to vlastně všechno začalo...

Bydlet sám je, obzvláště když je člověk mladý, tak nějak smutné. A navíc finančně nákladné, především v Praze. A tak se Jirka rozhodl, že druhý pokoj svého bytu pronajme kamarádovi. Inu, proč ne. Kamarád byl chlapec slušný, student, nepořádek nedělal a nájem platil. Jenže si pořídil slečnu. A slečna byla velká milovnice zvířátek. Takže se do bytu nejdříve nastěhovaly dvě andulky, pak několik fretek, potkani a nakonec roztomilý pejsek.

Andulky, jak už to tak ptactvo občas dělá, byvše vypuštěny z klícky kálely, kde se dalo, fretky a potkani patřičně zaváněli a občas překousali nějakou tu šňůru, ale skutečnou pohromou byl až německý ovčák Dan. Dan byl totiž svými bývalými majiteli týraný nebožák, který si plně zasloužil lásku a péči. A taky ji vyžadoval. Když mu nebyla poskytována v - podle něj - míře dostatečné, ničil byt.

Začal opatrně - občas něco sežral - tu tričko, tam pánvičku, koš, boty... Zkrátka co mu pod zuby přišlo. A protože taková strava nedělá pejskům dobře, celý byt následně pokálel a pozvracel. Nedalo se nic dělat, láska ke zvířátkům šla stranou, Dan byl po čas nepřítomnosti obyvatel bytu zavřen do koupelny, ze které byly odstraněny veškeré okousatelné předměty. Zdánlivě. Nudící se, opuštěný Dan si pochutnal na dveřích. Vzniklým otvorem poté prolezl a byt po... No, víte co.

Po hojném proklínání bylo rozhodnuto, že Dan bude muset být v koupelně uvázán. Skončil tedy na řetěze. U vodovodní trubky. V následném souboji zvítězil Dan. Tentokrát byl tedy postižen nejen kamarád, ale i sousedi pod ním. To už bylo definitivně rozhodnuto - pro Dana se našlo hezké místo na zahradě u vzdálených známých a do bytu se vrátil klid. Alespoň na čas...

Majitel domu se totiž rozhodl, že je vhodná chvíle provést generální rekonstrukci stoupaček a bytového jádra. I povolal řemeslníky s tím, že rekonstrukce proběhne rychle, a tedy za přítomnosti obyvatel bytu, přičemž dojde pouze k výměně starého zařízení za nové. Nu, k výměně došlo. Po asi dvou měsících, strávených v podstatě bydlením na stavbě, si kamarád zaplatil dlaždičky, vanu, umyvadlo... A poté další měsíc přesvědčoval řemeslníky, aby mu to aspoň namontovali.

Dnes už kamarád opět bydlí v jakž takž obyvatelném bytě a s láskou vzpomíná na Dana. Podle jeho tvrzení byl tisíckrát menší pohromou než řemeslníci.

Zažila jste někdy pohromu v bytě?
Zničil Vám něco pes?
Nebo jiné zvíře?
Nebo dítko? Či spolubydlící?
Vyplavil Vás soused?
Měla jste v bytě řemeslníky?
Vyhořela jste?
Co mravenci? Moli? Nebo švábi?
Nebo návštěva příbuzenstva?

Podělte se s námi o pohromy, které se udály ve Vašem bytě, a vyhrajte! Pište a posílejte fotky na redakce@zena-in.cz!

Reklama