V případě, že žijete se svým manželem v jedné domácnosti, tak jej můžete obdarovat trezorem, jenž dokáže ochránit jeho věci, které pro něj mají vysokou či dokonce nevyčíslitelnou hodnotu, v bezpečí a zároveň mu jeho darováním ukážete, že vám záleží na tom, aby vaše společná domácnost byla domácností, kde bezpečí a pohoda převládá nad strachem a nejistotou.

trezor.jpg

Pro usnadnění toho, jak vybrat správný trezor, jsme si pro vás níže připravili krátké shrnutí procesu jeho výběru, zaneseného do 5 hlavních bodů, které je potřeba při vybírání zohledňovat.

Druh

Prvně je nutné nenápadně zjistit či odhadnout, co by chtěl obdarovaný v trezoru uchovávat a dle toho se rozhodnout pro jeden z 5 základních druhů trezorů.

Domácí trezor - široká škála velikostí a možností využití (uložení hotovosti, cenností, smluv atd.), občas nižší bezpečnost

Ohnivzdorný trezor - v případě požáru ochrání cennosti až na 90 minut, nevýhodou těchto trezorů je pak vysoká cena a hmotnost

Skříňka na klíče - speciální úschovna pro velké množství klíčů, ovšem s nemožností uložit do ní nic jiného než právě klíče

Zbraňový trezor - výhodou je jejich přijatelná cena, ovšem i zde existuje stejný problém jako u skříněk na klíče, tj. nemožnost využít trezor pro nic jiného než pro zbraně

Pokladnička - slouží pro uložení drobné hotovosti, výhodou je nízká pořizovací cena a přenositelnost, ovšem to vše za cenu nižší bezpečnosti

Bezpečnost

Bezpečnost trezoru logicky představuje jednu z klíčových vlastností, která je od něj očekávána.

Při výběru vhodného a bezpečného trezoru mohou posloužit certifikáty jakožto záruka kvality, protože pouze certifikované trezory garantují nejvyšší ochranu v případě napadení okolními vlivy, neboť si prošly certifikačním procesem, jenž právě jejich odolnost bedlivě prověřil.

Umístění

Při výběru je dobré myslet i na to, kam bude chtít manžel trezor umístit a jak často jej bude využívat.

V případě, že bude v trezoru uchovávat věci, jež bude využívat na denní bázi, tak je nutné mít trezor uložen na snadno přístupném místě. Naopak v případě, kdy neexistuje nutnost trezor pravidelně otevírat, tak pak může být skryt na místě, které je mnohem hůře dostupné, například ve vysoké výšce.

Dle zjištění možností umístění je pak mnohem snažší se lépe rozhodnout v otázce toho, jaký druh trezoru pořídíte.

Velikost a hmotnost

Při úvahách o tom, kde bude trezor umístěn je nezbytně nutné brát na zřetel i jeho velikost a váhu.

Není totiž nic horšího než, když se trezor pak na určené místo nevejde či je natolik těžký, že je velice obtížné jej na zvolené místo přemístit.

Způsob otevírání

Jedná se spíše o osobní preferenci obdarovaného a na vhodnost výběru trezoru to nemá významný vliv, nicméně i na toto je při jeho volbě potřeba myslet.

Odemykání na klíč - klasická varianta s nutností mít klíč někde bezpečně uložen.

Otevírání pomocí kódového zámku - odpadá starost o klíč, navíc heslo můžete sdělit vícero lidem (to však důrazně nedoporučujeme, neboť tím trezor ztrácí smysl), riziko pak představuje zapomenutí hesla.

Kombinovaný zámek - jedná se o mix otevírání klíčem a kódovým zámkem, díky němuž by měla být zaručena nejvyšší bezpečnost ze všech 3 vyjmenovaných způsobů otevírání.

Reklama