Během předchozích měsíců se staly důležitým pomocníkem v boji s nákazou. Jejich oblibu potvrzuje fakt, že se jich v Evropě prodaly více než 2 miliony kusů. Tyto spreje účinně chrání před nákazou více druhy onemocnění horních cest dýchacích, včetně covidu-19.

Virostop je založen na přírodních složkách, z nichž nejúčinnější je extrakt z cistu krétského. „Po nastříkání do hrdla či nosu vytváří na sliznicích ochrannou bariéru, přes kterou se částečky viru nedostanou hlouběji do organismu, kde způsobují největší komplikace. Tímto způsobem fungují spreje i na všechny nové mutace,“ tvrdí maďarský virolog a klinický mikrobiolog Dr. István Jankovics.

Z dalších účinných látek VIROSTOPU je třeba zmínit polyfenoly, které se vážou na oblast spike proteinu zodpovědného za vstup viru do hostitelské buňky. Tato oblast je podobná známým aminokyselinám a na základě dosavadních poznatků na ní neprobíhají žádné mutace. Na základě toho lze předpokládat, že jsou polyfenoly Virostopu účinné i proti novým variantám koronaviru,“ vysvětluje Dr. Jankovics.

61360be1e562fobrazek.png

Výrobce sprejů společnost Herb-Pharma, s. r. o, před několika měsíci provedla testy na zvířecích buněčných tkáních, které prokázaly úspěch Virostopu v boji s viry SARS-CoV-2 a viry chřipky A a B. Výhodou zároveň je, že Virostop účinkuje ihned po nastříkání na sliznice a poskytuje tak okamžitou účinnou ochranu. „V souvislosti s nástupem třetí vlny, kterou způsobí nové mutace koronaviru, je maximálně důležitá vhodná a účinná prevence. A právě tyto vlastnosti Virostop nabízí,“ uzavírá Dr. Jankovics.

Spreje, které jsou volně dostupné v kamenných i internetových lékárnách, jsou navíc vhodné také pro dlouhodobé užívání dětmi již od 3 let. Jejich přírodní složení zaručuje bezpečnost i při kombinaci s jinými léčivy.

Více informací naleznete na cz.virostop.info

61360af1a4211obrazek.png
                                                                               

----

O společnosti
Skupina Herb-Pharma funguje od 90. let 20. století. Jde o holding tvořený z více firem. Mateřská firma Herb-Pharma AG sídlí v švýcarském Curychu. Má postavení finančního investora a je držitelkou licencí a receptur. Společnost se zabývá výrobou léčiv, výživových doplňků, zdravotnických pomůcek či kosmetických přípravků. Na Slovensku, ve Velkých Ludince, působí dceřiná firma skupiny pod názvem Herb-Pharma Corporation s.r.o. Ta má svou pobočku iv České republice s označením Herb-Pharma Corporation s.r.o. odštěpný závod. V Maďarsku zas pod slovenskou dceřinou firmu spadá Fytofontana Kft.
Společnost Herb-Pharma AG klade důraz na produkci přírodních a biotechnologických výrobků. Provozuje vlastní vývojové a výrobní pracoviště, kde působí tým vědců, biologů, lékařů, farmaceutů a chemiků.

Reklama