a tak ho nenosím, píše naše čtenářka s nickem Bleblemcy a přidává příhodu, kdy se kvůli deštníku rozešla se vzteklým klukem a druhou, kdy na vandru za deště potkala kouzelného dědečka. Moc pěkné počtení

Dobrý den, mám jednu příhodu s deštníkem. Před deseti lety jsem se s (nyní již bývalým) přítelem ocitla v situaci, kdy jsme museli společně pod jedním deštníkem dojít za vydatného deště od našeho domu asi 500 metrů na autobusovou zastávku. Každému z nás by tak pršelo z okraje deštníku na rameno a tak jsem s díky odmítla a chtěla jsem to přejít, ale on to byl neskutečný vztekloun.

Hned se začal zlobit a i když mi kdysi vyprávěl, že tento zmiňovaný deštník je památeční po tatínkovi, tak vyhrožoval, že jestli se pod něj neschovám, okamžitě ho zahodí. Nevěřila jsem, ale prostě ho v polovině cesty zavřel a odhodil kamsi do daleka mimo cestu. Jen tak zasvištěl vzduchem a byl pryč. Čekala jsem, že se pro něj vrátí a bude ho hledat, ale dal si ruce do kapes a šel klidně dál. Ještě v autobusu jsme se kvůli tomu hádali. Dokázali jsme se spolu hádat kvůli úplným prkotinám ještě dlouhé hodiny.

Deštníková hádka tak dospěla tak daleko, že jsem po návratu domů ještě stále za deště sedla na kolo a odjela k mamince. Přijel za mnou s velkou kyticí a novým deštníkem, krásným, vystřelovacím se vzorem hadí kůže. Přiznal se následně i k tomu, že se snažil ten svůj památeční najít, ale někdo byl asi rychlejší a tak byl nenávratně pryč. Náš vztah to tenkrát samozřejmě nezachránilo, ale ten deštník od něj mám pořád a stále dobře slouží. Současně ho však vůbec nevyužívám, protože, když jdu za deště ven, jednou rukou vedu syna, druhou vedu psa a třetí ruku na deštník nemám. Oblékám tedy zářivě žlutou rozevlátou poncho pláštěnku, ale holínky k ní nenosím. Nesnáším je už od dětství, protože se v nich odporně potí noha až to mlaská. Dnes jsou sice na trhu i hezké a veselé holínky, ale ne děkuji, nechci.

 Další deštivou příhodu mám z dovolené, když jsme zamlada jezdívali s partnerem na dlouhé vandry. Spali jsme pod skálou a jezdili vlakem či autobusem a hodně jsme toho samozřejmě i nachodili pěšky. Byly to takové romantické levné dovolené. Párkrát nás chytil i déšť , ale nikdy nepršelo tak moc a nebo se bylo kde schovat. Jen jednou se stalo, že lilo jak z konve do toho bouřka a to během chvíle z čistého nebe a z velkého vedra se ochladilo snad o deset stupňů. Byli jsme zrovna někde v lukách, široko daleko nikde nic a déšť sílil, že už nebylo skoro vidět na krok a během chvilky jsme byli my i batohy promoklí na kost. No a vtom jsme málem zakopli o ceduli „SOUKROMÝ POZEMEK, NEVSTUPOVAT.“

Ocitli jsme se totiž mimo cestu a dostali se tak na něčí pozemek. Bylo to úplně neskutečné. Uprostřed toho nic stála ohromná chalupa. Byla nová, ale postavená ve starém stylu a na její velké verandě postával starší pán a pokuřoval z dýmky. Když už jsme tam byli, tak jsme se vydali směrem k němu a požádali o azyl. Souhlasil nabídl nám horký čaj a posadil nás na verandu. Ne však do obyčejných židlí, ale do starých divadelních, sklápěcích, modrým sametem polstrovaných sedadel. Zatímco šel vařit ten čaj pustil nám v protější stěně zabudovaný obrovský televizor. Potom nám ukazoval ještě velký rybník, který si nechal udělat přímo za „chaloupkou“ jak tomu svému honosnému stavení říkal a v něm měl vlastní kapry. Jen tak pro zábavu, protože rád chodil na ryby, tak aby nemusel nikam daleko. Přečkali jsme v tom podivném snu ten největší liják a pak se vydali dál, zase svou cestou. Vzpomínám dodnes na toho podivínského pána i jeho stavení, protože mi připadalo jako by se objevili úplně z jiného světa.

Přeji všem krásný snad už slunečný den

Bleblemcy

Milá Bleblemcy, ta příhoda s pánem a jeho chalupou zní opravdu jak z pohádky

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a déšť, milé ženy-in?

  • Přizpůsobily jste mu šatník? Vystačíte si s deštníkem? Kolik deštníků vlastníte? Ladíte ho s oblečením, nebo to neřešíte? Ochrání vás dokonale, nebo jen symbolicky?
  • Máte s deštníkem nějakou příhodu? Máte ho rády, nebo ho nesnášíte?
  • Už jste se poučila a zakoupila holinky?Jak vypadají, k čemu je nosíte? Co byste na nich ocenila a co jim vytkla? Chodíte v nich i po ulici, nebo jen příležitostně?
  • A co nepromokavé bundy, parky, nebo dokonce pláštěnky? Máte doma něco takového? Stydíte se v nich chodit, nebo jste za ně vděčná a na okolí nehledíte? Doporučila byste je ostatním?
  • Máte nějaký zážitek s deštěm? Kdy jste nejvíc promokla? Kdy vám to vadilo a kdy vám to naopak bylo příjemné?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

NA DÁRKY VYLOŽENĚ STYLOVÉ. Deštník a hru SCRABBLE

OBR

Reklama