Jsou čerstvě zamilovaní, potřebují najít správný vztah k bývalým partnerům i nevlastním dětem. Křest knížky proběhl v útulném prostředí pražské sdílené pracovny Opero, která se nachází kousek od Staroměstského náměstí.
5b192bebbc6f2obrazek.png

 
5b192c0523353obrazek.png„Ve spoustě situací v životě třetího rodiče jde o kompromis, toleranci a shovívavost. Věřím, že tahle knížka pomůže třetím rodičům najít odpověď na otázky, na které se doteď neměli koho zeptat. A že se díky ní třeba rozplyne jejich občasný pocit, že jsou doma úplně poslední v potravním řetězci.“ Těmito slovy popisuje novou knihu Kamily Petrovské herečka, zpěvačka a třetí rodič Barbora Poláková. Je určena všem, kteří žijí v komponované, tzv. patchworkové rodině. Osobní zkušenosti autorky, ale také dalších nevlastních rodičů přinášejí nespočet rad a tipů pro každodenní situace, kterým se někdy těžko čelí. Nejedná se o odosobněné psychologicko-pedagogické poučky – veškerý odborný základ je přizpůsoben na míru třetím rodičům. „Nejen oni, ale také jejich partneři v knize najdou důležité informace, podporu a povzbuzení,“ věří Kamila Petrovská, kulturoložka a koučka.
„Kamila Petrovská otevřela a popsala téma, které se v naší zemi týká statisíců rodin. Poskytuje otevřený a velmi upřímný pohled na problematiku třetích rodičů i tzv. bonusových dětí. Vyvrací mýty, dává cenné a praktické rady do každodenního života. Mnoha lidem, kteří se v situaci třetího rodiče ocitnou, tak umožní vyvarovat se řady chyb, nastavit správná očekávání a nabídne možnosti řešení. Osobně bych takovou knihu před dvanácti lety, kdy se ze mne stal třetí rodič, velmi uvítala!“ Doplňuje Jana Havrdová, moderátorka pořadu Sama doma.
„Fenoménem dnešní liberální společnosti jsou komponované rodiny, a tak jsem upřímně rád, že knížka Třetí rodič vznikla,“ říká zpěvák, herec a třetí rodič Vojta Dyk.
 
Knihu je možné objednat na www.tretirodic.cz/kniha. V tištěné verzi za 390 Kč, jako e-book za 330 Kč. Vydává Asociace třetích rodičů.

Reklama