K tvorbě modelů pro třetí řadu prý kostýmní návrhářku Marylin Fitoussi inspirovala skutečnost, že si Emily hned v první epizodě ustřihla ofinu. Herečka Lily Collins jí totiž s ofinou připomněla francouzské ikony šedesátých let, jakými byly Brigitte Bardot nebo třeba Jena Birkin. Šedesátá léta se tedy podle ní staly výchozím bodem většiny seriálových modelů a Emily prý konečně přijala francouzskou kulturu a začala hrát jejich módní hru. I když jak jinak než trochu po svém a po americku.

Pro magazín Vulture kostýmní návrhářka také uvedla, že Emily se v módě trochu inspirovala svou šéfovou Sylvií a naopak. Mezi těmito dvěma ženami rozehrála zrcadlovou hru. Zatímco Sylvie pustila do svého šatníku trochu více barev, Emily si vzala například kalhoty s vysokým pasem a širokými nohavicemi. Mělo to odrážet jejich vztah, v němž se láska prolíná s nenávistí.

Jak již bylo zmíněno na začátku, nebyla to pouze Emily, která poutala pozornost, snad ještě více extravagance předvedla její kamarádka Mindy, která kromě volnočasových modelů oblékla i několik outfitů hodných vystoupení pravé divy.

Růžový model z první epizody je stejně extravagantní jako sladký a Emily v něm vypadala jako bonbonek. Sestával z nařasených minišatů s průstřihem od Magdy Butrym a z opeřeného kabátku, který jen tak někde nenajdete. Speciálně pro seriál ho totiž navrhla Marylin Fitoussi. Hravým detailem, který rozbíjel záplavu růžové, byly boty na platformě značky Casadei.

Outfit z druhé epizody působí na první pohled jako jeden velký chaos, ale míchání různých vzorů a barev už dávno není tabu. Pestrobarevný kostkovaný blejzr Mira Mikata je doplněný šik kalhotami s vysokým pasem a širokými nohavicemi Ines de la Fressange, pruhovaným tričkem Petit Bateau, botami Miu Miu a kabelkou Pierre Hardy.

Na zahradní párty, která byla náplní šesté epizody, vyrazila Emily v korzetových minišatech s květinovým potiskem v levandulové barvě Giuseppe Di Morabito. Přes ně měla přehozené nápadné sáčko, které vzniklo ve spolupráci Iris Apfel se značkou H&M.

63bbfa6e362d7obrazek.jpg
Foto: Profimedia

Pro velké finále třetí řady byly pro Emily vybrány romantické šaty se stojáčkem. Pocházejí z kolekce Giambattista Valliho pro podzim a zimu roku 2009. Šlo o jeden z mála umírněnějších a jednodušších modelů a Lily Collins v něm vypadala náramně.

Ashley Park v roli Mindy Chen byla nepřehlédnutelná i ve třetí řadě. Její modely byly o něco šílenější a hlavně o dost odhalenější než ty, které oblékla Emily. To ovšem neznamená, že jsme Mindy nemohli vidět i v elegantních kouscích. Skvěle vypadla například ve zlatém metalickém kompletu sestávajícím ze sáčka a kalhot od dánské značky Rotate.

Zdroje: Vogue, Elle, Allure, Instagram Emily in Paris outfits, Vulture

Čtěte také: