Milá redakce,

filmem mého srdce jsou jednoznačně Postřižiny .

Film se mi líbil už když jsem jej viděla poprvé a líbí se mi pokaždé, když jej opakují. Výběr herců byl velmi dobrý, hlavně paní Vašáryová si za roli v tomto filmu zaslouží obdiv .

Téma zkracování mně natolik zaujalo, že jsem se rozhodla podřídit mu i své rozhodnutí a změnit účes. První, na kom jsme si zkracování otestovali, byl náš mazlíček Miky/ viz foto/.

m

Paní v psím salonu se rozhodla zkrátit mu kožíšek až ke kůži. Nechala mu jen kštici a něco na tlapkách. Mikymu teď říkáme Myšičko nebo Jelítko. Abych šla s dobou a byla in, rozhodla jsem se nechat se inspirovat Postřižinami. Vytiskla jsem si obrázek, jak chci vypadat a vyrazila ke kadeřnici. Bohužel k neznámé, ale když mi řekla, že svou práci dělá již přes 30 let, vzala jsem k ní důvěru.

Ta mně bohužel záhy opustila, protože ta hbitá žena vytáhla " komunistické  ořezávátko " a šup šup byla má kštice pryč. Nůžkami dokonala dílo zkázy a to , co přečuhovalo , seřízla až k hlavě. Pak vlasy vyfoukala a přelakovala. Už tam jsem vypadala jako dikobraz po dešti . Dorazila mně naše dcera, když přišla domů , ve dveřích mí říká : "Maminko, ty fakt vypadáš jako cizí paní, myslela jsem si, že jsem si spletla zvonek...."

Kamarádka mi v bistru, kde jsme se sešly na kafčo, řekla památnou větu : "A neříkala jsi manželovi, když sis  večer vlezla do postele : Taťko, já už nejsem holčička ?!"

Muž mi radil ,ať jdu svou hlavu reklamovat nebo jinak  bude zvažovat, zda mně letos vezme na dovolenou. Tak teď jen trpělivě čekám až vlasy trošku povyrostou , protože zatím nedrží u hlavy ani vyfoukáním ani gelem ani lakem. Díky tomu, že jsem propadla kouzlu Postřižin, mám teď na hlavě vrabčí hnízdo. Ale nezlobím se proto na tvůrce filmu, ta moje letitá kadeřnice Postřižiny asi neviděla. Mně už také nikdy neuvidí... lalica

Tak to je pěkné, doufám, že jsi nedostala doma také výprask. Mě taky jednou zhyzdila holička tak, že mi zuby po jejích nůžkách zarůstaly půl roku. Simona

A malý dárek jako předkrm:

Kterému českému filmu byste poslaly svůj hlas vy, milé čtenářky? Nezapomeňte napsat své důvody, proč. Čekám na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama