Špičkový modeling není žádný koníček, ale tvrdá dřina. A stát se třetí nejdražší modelkou světa není vůbec snadné. Půvabná třiatřicetiletá blondýnka Heidi Klum to však dokázala. Jaká byla její cesta ke slávě?

Franz a Hans
Narodila se 1. června 1973 v Německém Bergisch-Gladbachu. Svou úspěšnou kariéru nastartovala v roce 1992, kdy zvítězila v soutěži „Model 92“. Brzy na to již předváděla módu v Hamburku, Paříži a Miláně, následovalo Miami a New York. Říkalo se o ní, že si pojmenovala svá prsa, a většina lidí to považovala za vtip - dokud Heidi se svým typickým úsměvem neprozradila, jak to bylo doopravdy: „Když jsem začínala jako modelka, věděla jsem dobře, že svět je plný vtipů o Němcích. A tak jsem si řekla: Tahle prsa budou ryze německá prsa! Takže jsem je pojmenovala typickými německými jmény. Pravé je Franz a levé Hans.“

Modelka, herečka a zpěvačka
V roce 1997 předváděla kolekci Victoria´s Secret a definitivně tak prorazila mezi světové supermodelky. V témže roce se provdala za kadeřníka Rica Pipina, manželství jim však vydrželo jen pět let. O rok později se Heidi jako první modelka původem z Německa objevila na titulní stránce Sports´Illustrated. Stala se z ní hvězda první velikosti. V letech 2000 a 2001 si Heidi vyzkoušela kariéru herečky v seriálech Spin city, Sex ve městě a dalších a ve filmu Sydney Pollacka Blow Dry. Prorazila však i na poli hudby a pro hudební festival v Miláně nazpívala titulní píseň.

Je nádherný nahý
4. května 2004 se Heidi narodila Helene „Leni“ Klum, pojmenovaná po své prababičce. Jejím otcem je manažer formule 1 Flavio Briatore. Ani s ním však Haidi nezůstala. 10. května 2005 se na pláži v Mexiku provdala za zpěváka Seala. „Je nádherný nahý. Vyzdobila jsem si jeho krásným nahým tělem ložnici a koupelnu,“ říká modelka o pohledném černém Britovi. Brzy na to se páru narodil syn Henry Guenther Ademola Dashtu Samuel (12. 9. 2005) a nedávno i druhý syn Johan Riley Fyodor Taiwo Samuel (22. 11. 2006). Heidi i Seal jsou známí jako příkladní rodiče.  

Slavná matka
Kariéra Heidi Klum však mateřstvím rozhodně neskončila. Heidi Klum již není jen jméno, ale i značka parfému, bižuterie a vlastní kolekce obuvi, dámských a dětských oděvů a plavek. Dala jméno i nově vyšlechtěné růži. Heidi je také moderátorka reality show Project Runway a The Germany´s  next top model.

Z Heidi se stala úspěšná modelka, herečka, moderátorka, zpěvačka, podnikatelka i matka. Stala se tváří mj. American Express, Givenchy, Nike, Swatch, Victoria´s Secret, Katjes, řetězce parfumerií Douglas.

V současnosti je také tváří značky 3Weather Taft. Svět fascinuje tím, jak dokáže být pokaždé jiná, ale vždy krásná.

Reklama