sof.jpg

Foto: Shutterstock

Třetí dítě princezny Sofie a jejího manžela Carla Philipa nedostane královský titul. Král Carl XVI. Gustav totiž v roce 2019 provedl několik změn, které se právě tohoto udělování titulů dětem týkají.
 
Švédský monarcha oznámil, že děti prince Carla Philipa a princezny Sofie, ani děti princezny Madeleine a Christophera O’Neilla již nebudou členy královského domu. To znamená, že synové Carla Philipa, princ Alexander a princ Gabriel, a děti princezny Madeleine, princezna Leonore, princ Nicolas a princezna Adrienne, ztratili titul královské výsosti a v budoucnu se od nich nebude očekávat, že budou plnit povinnosti hlavy státu.
 
Dítě, které se má Sofii a Carlu Philipovi narodit na jaře, tedy nebude již oslovováno jako Jeho či Její královská Výsost. Je ale zřejmé, že bude princem či princeznou, stejně jako jeho starší bratři.  

Nedávno si Meghan Markle stěžovala v show Oprah Winfrey, že někdo z britské královské rodiny údajně pronesl své obavy o tom, jak tmavou pleť bude mít její prvorozený syn Archie, až přijde na svět. Prý by kvůli tmavší barvě pleti nemusel získat ochranku a královský titul. Ať už je to pravda, nebo není, co se týče švédské královské rodiny, o barvu pleti zde rozhodně nejde.

foto-royal.jpg

Reklama