Další příspěvek je od čtenářky mařinky. Její dvě babičky hlídat nemohou, a tak si našla „třetí“ babičku, paní, která jim občas s hlídáním vypomůže.

Taky myslím, že to není špatný nápad, taková náhradní babička, spokojenost pak může být na obou stranách. Moc Vám děkuju za příspěvek, milá mařinko, a přeju krásný den.


Líbilo by se mi, kdybychom měli hlídací babičky, bohužel to není možné. Už ani nevím, kdy naposledy jsme s mužem byli sami někde večer. Vlastně vím - bylo to v době, kdy jsme měli jen jedno dítě, a to už je let. Poohlíželi jsme se po hlídání, dostali nějaká doporučení. Mladé slečny většinou hlídají, když nemají školu, takže nárazové hlídání, když jedno dítě marodí a s druhým musím k dr., nepřichází v úvahu, neb slečna může být zrovna na přednášce. Nakonec jsme měli štěstí a našli aktivní paní v důchodu, která má nemálo volného času a může se přizpůsobit našim potřebám. Není snadné najít někoho takového, setkala jsem se s paními, které měly svůj názor a nehodlaly se ho vzdát, takže respekt k přání rodičů spíše nebyl. Hledání se vyplatilo a spokojenost je na všech stranách. Paní je ráda, že nesedí doma, my jsme rádi, že nám někdo vypomůže za rozumný peníz, a děti jsou rády, že mají „třetí babičku“. Využíváme ji jen přes den, když děti onemocní, když nejde skloubit konec práce s koncem kroužku...

Ostatně - zaslechla jsem, že v Brně mají projekt Náhradní babička, kde rodinám bez hlídacích babiček hledají starší paní, které by rády hlídaly. Dobrý nápad, myslím, že to rodičům ušetří hledání, navíc ty náhradní babičky prý i prověřují, jestli mají zkušenosti, čistý rejstřík a tak. Škoda jen, že je to jen v Brně, myslím, že by o to byl zájem i v jiných městech.

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Kdo vám hlídá děti?

  • Potřebujete hlídat děti?
  • Kdo vám je nejčastěji hlídá? Jejich tatínek, babičky, dědové, tety...?
  • Svěřila byste je někomu cizímu?
  • Máte chůvu?
  • Necháváte je doma samotné? Jak staré?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Za odměnu získá jedna z vás dárek: Marťánky Gummi a šampón Timotei Kids s vůní Watermelon.

Pište jako obvykle na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin, heslo je HLÍDÁNÍ. Předem děkuju!

martitimo

Reklama