Zavedené metody policie mnohdy nefungují tak, jak by si strážci zákona asi představovali. A tak se občas musejí uchýlit k opravdu originálním praktikám. Když si zlodějíčci nedají pokoj...

Například indická policie - ta má opravdu velmi netradiční metody, jak udržet spravedlnost a pořádek a řádně potrestat zločince. Tak třeba způsob, jakým usvědčila zlodějíčka Sheikha Mohsina, podezřelého z krádeže náhrdelníku za 23 tisíc korun. Zloděj si myslel, že se zachrání, když odcizený šperk prostě spolkne. To se ale šeredně mýlil. Zprvu se bránil, že je z krádeže obviněn křivě a že nic neukradl. Do karet mu hrál i fakt, že policisté ho v tu chvíli neměli jak usvědčit, protože chyběl předmět doličný.
Pak však Sheikha vzali na rentgen, který zcela jasně ukázal, kde se náhrdelník právě nachází. A v tu chvíli nastalo peklo. V rámci co nejrychlejšího získání usvědčujícího důkazu a po konzultaci s lékařem totiž kriminálník musel sníst padesát „trestných" banánů. Pro jistotu ho pak ještě napěchovali chlebem, kuřecím masem a hromadou rýže. Lepkavá hmota šperk obalila, aby se nepoškodil, a hlavně zloděje pořádně prohnala, takže důkaz byl v rukou policie opravdu co nevidět. Povedený holomek pak putoval z místnosti, kam i císařpán chodil pěšky, rovnou do basy.

Jíst ukradené věci se rozhodně nevyplácí. Jen blázínek by věřil, že se třeba šperk během krátké chvilky dokáže z těla vypařit". Nezbývá než den dva čekat, až se pobertovi bude chtít na záchod, anebo mu prostě pomoct. Projímadlem nebo třeba banány. A čím víc, tím líp. Účinným přírodním projímadlem mohou být třeba i sušené švestky.
Mirka

Reklama