třešňová zmrzlina

Zapomeňte na obyčejnou vanilkovou, čokoládovou nebo jahodovou zmrzlinu. Stačí trochu přemýšlení, propojení chutí a využití sezonního ovoce. Třešně podušené s trochou rumu nebo griotky, základ ze smetany a mascarpone a sladká čokoláda na závěr. To přece musí chutnat dokonale, nemyslíte?


Suroviny

200 ml smetany ke šlehání
100 g čokolády 60%

500 g třešní
cukr podle chuti
rum nebo griotka

200 ml smetany ke šlehání
250 g mascarpone
moučkový cukr podle chuti

Postup

Příprava této zmrzliny zabere maličko více času než zmrzliny z minulého článku. Musíte si všechny tři složky připravit zvlášť a zvlášť je také přimíchávat dohromady. Nejdříve začneme vařit třešně.

Všechny třešně omyjeme a vypeckujeme. Polovinu odložíme stranou a druhou polovinu vsypeme do nerezového hrnce a zasypeme a dvěma lžícemi cukru. Nejlépe třtinového. Zapneme naplno, hlídáme a mícháme. Třešně začnou pouštět šťávu, měknout a vonět. Dusíme je doměkka a potom rozmixujeme tyčovým mixérem. Přidáme zbylou polovinu třešní a alkohol. Rum nebo griotku. My jsme použili dokonalý rum, ve kterém se macerovaly višně. Výborné!!!

Opět dusíme, než přidané třešně změknou. Necháme úplně vychladnout.

Mezitím co se nám dusí třešně, si připravíme čokoládu. V hrnci přivedeme k varu smetanu. Stáhneme ji z plotny a nalámeme do ní čokoládu. Vymícháme a také necháme vychladnout.

Ruční metličkou smícháme smetanu a mascarpone. Dochutíme trochou cukru, ale nepřeháníme to, protože budou sladké i třešně a čokoláda.

Směs smetany a mascarpone dáme do zmrzlinovače a necháme mrazit. Až je zmrzlina hotová, přidáme vychlazenou třešňovou směs, kterou jen velice lehce promícháme. Nahoru na zmrzlinu nalijeme vychlazenou čokoládu a velkou lžící jen několikrát projedeme směsí, aby do ní čokoláda vtekla.

Hotovou zmrzlinu dáme ještě na dvě hodiny ztuhnout do mrazáku.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama