Foto: Shutterstock

Rok 2020 jsme strávily tím, že jsme se doma pokoušely ustřihnout si vlasy samy. Vznikaly z toho ne příliš zdařilé karanténní účesy, tím nejpopulárnějším byla křivá ofina, jež se stala i hitem na sociálních sítích. V roce 2021 už se o naše vlasy snad budou zase starat profesionálové. Otázkou zůstává, jestli bude odvaha experimentovat? Jenže jak jinak začít znovu a lépe než novým účesem?

Moderní mullet
Jedním z trendů 2021 bude rozhodně moderní mullet. Účes u nás proslavil Jaromír Jágr, a říká se mu: vpředu práce, vzadu zábava. Dnes už ale nemusí vypadat, jako by vám vzadu rostl ocásek, vlasy se postupně sestříhají a prostříhají a vznikne účes, který bude vzdušný a praktický. Pravda ale je, že se hodí spíše pro mladší generace.

Ofina jako záclonka
Ofiny mohou mít mnoho podob. Letos bude v kurzu ta, která přesahuje pod obočí a není příliš hustá. Rozhodně si ji nestříhejte sama doma, ale vyhledejte zkušeného kadeřníka. Musí být rovná jako pravítko!

Kudrnatá ofina
Ofiny zkrátka už pár let zažívají velký comeback. Kudrnaté ženy se ale zlobí, že ony si ji nemohou dovolit. V roce 2021 můžete mít ale směle i kudrnatou ofinu! Rovnou si k tomu nechte vytvořit účes ala 70. léta. Vlasy se sestříhají tak, že dole vytvoří špičky a dodají kštici neuvěřitelný objem.

Čerstvý start
Mnoho dívek a žen si za poslední roky zničilo vlasy tak, že je jejich náprava velmi složitá. Různé žehlení, natáčení, odbarvování, ale třeba i změna hormonů nebo stravy. To vše na vlasové folikuly působí. Někdy je nejlepší začít znovu od nuly. Naštěstí letos bude ježek opravdu v kurzu, a příští rok se můžete pyšnit hustým zdravým mikádem!

Experimentování s barvami
Aby hnědovlásky dosáhly vytoužené změny barvy z tmavé na světlou, musí jejich vlasy projít zesvětlovacím procesem zahrnující peroxid. Ten rozhodně není pro kvalitu vlasů dobrý. Letos bude ale v kurzu jen částečně obarvená kštice. Jednotlivé tlusté prameny budou hýřit barvami, které by měly být v co největším kontrastu s vaší přirozenou barvou.

Klasický bob
Bob je účes, který sluší téměř každé ženě. Jde o mikádo, které je vpředu o něco delší a vzadu kratší, takže vytváří hezký nadýchaný efekt. Takový střih ale není jen tak a potřebuje dokonale symetrický tvar, aby vypadal skvěle.

Reklama