63ecb220a02b8obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Modrá
Něco nového, něco starého, něco půjčeného a něco modrého by měla mít ve svůj den každá nevěsta. V roce 2023 můžete takzvaně zabít dvě mouchy jednou ranou. Nemusíte totiž shánět nic modrého, stačí modré šaty nebo alespoň modrá sukně. Světlé odstíny budou v letošním roce v kurzu. V minulosti to byla růžová, letos je to modrá.

63eb73cd19606obrazek.jpg
Foto: Se souhlasem značky Ines Di Santo

Sexy nevěsta
Trendy bude také vzhled sexy nevěsty. Takzvané nahé šaty z transparentních materiálů můžeme pravidelně vídat na celebritách, které je vynášejí na červené koberce. Pokud vám nechybí odvaha a troufáte si na to, budete v podobném modelu za sexy nevěstu.

63eb73ef8515bobrazek.jpg
Foto: Se souhlasem značky Dana Harel

Mini
Pokud paříte k nevěstám, které se nebojí ukázat holou kůži a zároveň chcete mít co největší volnost pohybu, sáhněte po nápaditých minišatech. Využít je navíc můžete i po svatbě na nějakou párty. Ve svých kolekcích představily zajímavé kousky značky jako Costarellos, Peter Langner nebo Galia Lahav.

63eb74181d2deblobid0.jpg
Foto: Se souhlasem značky Gali Lahav

Peříčka
Kromě klasických květin jsou letos na výsluní přízně také peříčka, která dodají šatům šmrnc a zábavný detail. Peříčka se většinou objevují na spodním lemu šatů nebo kolem výstřihu.  

63eb743ac4d27obrazek.jpg

Foto: Se souhlasem značky Revlove

Stojáčky
Na jedné straně jsou to transparentní materiály nebo mini, které odhalují kůži, na straně druhé jsou současně velmi in i šaty se stojáčkem, které mohou, ale nemusí působit upjatě. Záleží na použitých materiálech i na tom, v jakém duchu se nese zbytek šatů. 
63eb748325193blobid0.jpg
Foto: Se souhlasem značky Claire Pettibone

Operní rukavičky
Trend operních rukaviček, který podpořil například seriálový hit Bridgertonovi, se přenesl i do letošního roku. A dokonce se tento detail objevil jako součást svatebních šatů. Konkrétně v kolekci značky Badgley Mischka nebo Sophie et Voila. 

63eb74886d114obrazek.jpg
Foto: Se souhlasem značky Sophie et Voilà

Zajímavé boty
Trendům nepodléhají jen samotné šaty, ale také doplňky. Už několikátou sezónu jsou hodně populární zajímavé boty, na což pro magazín Marthy Stewart upozornila stylistka nevěst Julie Sabatino. Mnohé nevěsty berou barevné obutí jako rebelský prvek, některé si místo podpatků vybírají hravé tenisky a najdou se i takové, které sáhnou po kovbojských botách.

63eb76230ed97obrazek.jpg
Foto: Se souhlasem značky KT merry

Zdroje: Carats and Cake, Brides, Style Caster, Refinery29, Martha Stewart

Čtěte také: