Červen a červenec jsou nejvyhledávanější měsíce pro termíny svateb. Šaty a kytice už jsme tady probraly , teď je na čase účes. Na nové trendy a inspirace jsem se zeptala ženy nejpovolanější kadeřnice, Ireny Vavruškové

Irena Vavrušková neponechává nic náhodě a pravidelně jezdí do Paříže, aby se seznámila s novými účesovým trendy. Novinky se týkají nejen střihů, a barvení  vlasů, ale i stylingu. Do zvláštní kategorie patří účesy společenské, k nimž se řadí i účesy pro výjimečné příležitosti, ke kterým svatby určitě patří.

Svatba patří určitě k nejdůležitějším a nejkrásnějším dnům v životě ženy. V ten den se chce cítit a vypadat co nejlépe, protože na ni jako na nevěstu budou upřeny všechny zraky přítomných. Svatební fotografie budou ještě dlouho připomínat  tento den, proto chce každá nevěsta vypadat co nejlépe a většinou trochu jinak než běžném životě.

Ireno, pokud si vybere vaše studio, kolik času potřebuje na přípravu, aby se s jejím účesem dalo včas něco udělat? Ideální je, když si s námi dohodne konzultaci v dostatečném předstihu (tři týdny před svatbou) a přinese nám ukázat alespoň fotografii svatebních šatů. Společně pak vybereme účes, který naši kadeřníci navrhnou podle jejího stylu. Ten je vhodný udržet, aby se cítila přirozeně a sama sebou. Není účelem udělat z ní jiného člověka, ale ženu krásnější a zářivější

Dostatečná časová reserva je důležitá i pro případnou hloubkovou péči vlasů, úpravu střihu, změnu barvy či dobarvení odrostů

Překvapila mě i vaše nová služba. Pokud nevěsta nemá čas přijet v den svatby k vám do studia, nebo je třeba nervózní a chce se připravovat v klidu doma, jste ochotni za ní přijet.

Samozřejmě, nabízíme svatební servis i v místě svatby. Naše studio vychází svým zákaznicím maximálně vstříc, a udělá vše pro to, aby si svůj svatební den užila bez starostí a zbytečného stresu.  Může mít sebekrásnější šaty, ale bez perfektního účesu a dokonalého make-upu to nebude ono.

To máte pravdu. Ale teď už k těm novým trendům ve společenských, a tedy i svatebních účesech.

Vysoké kadeřnické umění představuje mnoho nových technik hlavně pro dlouhé a polodlouhé vlasy s tím, že se dají všelijak doplnit a nastavit.

Jednou z klíčových technik je jemné krepování, které vytváří jakousi homogenní koudel umožňující účes formovat do různých tvarů. Tato technika se hodí i ke zpracování jemných vlasů. Tímto způsobem můžeme domodelovat účes a v případě, když přirozená hustota vlasů chybí. To je taková kadeřnická finta.

Dalším důležitým trendem je kombinování struktur vlasů. Hladké plochy se střídají s pletenými vlasy, nebo hladké zóny se doplňují nakrepovanými pláty vlasů.

To jsou techniky, které vypadají dobře na fotkách, ale složitě se vysvětlují.

Další technikou je využití vlasových doplňků, které kadeřník zpracuje zvlášť a do účesu je pak dodatečně přidává. Základ tvaruje podle typu nositelky. Roli hraje výška postavy, tvar hlavy či obličeje. Touto technikou se dá rafinovaně zakrýt nedostatky a chytře vyzdvihnout to, co je na té které ženě hezké.

Pracovat se dá i s různě tónovanými barevnými prameny, kterými se dá dotvarovat silueta účesu, můžou být sladěny s make-upem, ale i s účesovými doplńky.

Doplňky budou u svatebních účesů hrát asi významnou roli, jsou i tady nějaké novinky?

Zajímavostí budou určitě všité ornamenty do účesů, které vytvářejí výrazný efekt v zádní části účesů, hlavně u vysoko vyčeasných drdolů. Důležitýcm prvkem a hlavní ozdobou léta 2013 budou určitě květiny, takže se máme na co těšit

Takhle se představují účesové trendy v Paříži

uces

Vysoké kadeřnické umění je extravagantní inspirací

Více na: www.vavruskovi.cz

Irena Vavrušková

Prezident Haute Coiffure Francaise pro ČR

Ambassador Loreal professionnel
Vlasové studio Vavruškovi s.r.o
Na Hutích 2 - Praha 6,160 00

Čtěte také:

Svatební šaty a kytice by měly být v harmonii

Účes nevěsty: Měla by to být stále ona, ale krásnější

 

 

Reklama