Jaro už je cítit ve vzduchu. Také máte chuť se sebou něco udělat? Co takhle začít kadeřníkem? Vlasy zimou poničené jsme schovávaly pod čepice. Ale teď je čas je opět provětrat na jarním ovzduší.

Hm, ale jak tak na ně koukám, nejsou nic moc. A k chlubení už vůbec ne. Předtím, než čepici definitivně odložím, chtělo by to návštěvu kadeřníka. Nevím, jak vy, ale na jaře mám nejvíc odvahy ke změnám a vlasy si nechávám radikálně zastřihnout. Mám pocit, že mě to omladí, hlavě se odlehčí a vlasům to jenom prospěje.

Jste na tom stejně? Pak možná uvítáte inspiraci a pozvánku na malou, zato atraktivní přehlídku účesových trendů. Záměrně jsem vybrala kratší střihy. Nastává přece nová doba. Doba zkracování.

Hříbek

uces1

Účes zvaný hříbek se od šedesátých let stále vrací do módy. Nebo z ní spíš nikdy nevyšel? Tento chlapecký střih nejlépe vynikne na hladkých, lesklých vlasech a jeho atraktivitu zvýší výrazná barva, která mu dodá ženský sex-appeal. Sluší ženám a dívkám s trojúhelníkovým tvarem obličeje.

Ježek

číro

Tento rozčepýřený, lehce extravagantní účes se bude líbit rebelkám, které mají smysl pro recesi a nechtějí splynout s davem. Základem je stupňovitý střih a asymetrická patka. Dá se nosit i v hladké podobě, ale takto je mnohem atraktivnější.

Mikádo

mikado

Mikádo je další stálicí mezi účesy. Tato záměrně „zubatá“ verze v barvě chladné platiny mu dodává moderní „šmrnc“ ofinou.

Kontrast

patka

Něco mezi hříbkem (obr. 1) a rozježeným čírem (obr. 2)? Proč ne? Když budete chtít, dokážete z tohoto extravagantního účesu vykouzlit docela „mírumilovného bobíka“. Ale kdo chce být in, vsadí na kontrast mezi hladkým a rozcuchem.

Číro

číro

Toto „číro“ se vrací do punkové éry a hodí se opravdu jen pro odvážné dívky a ženy. Podmínkou jsou pochopitelně zdravé a silné vlasy. Ale klidně si ho dokážu představit i v „klidové“ podobě, bez všech těch tužidel a stylingových fíglů. Docela „jednoduchý“ chlapecký sestřih s dlouhou patkou.

Romantika

vlny

Co říkáte na romantičtější verzi „číra“ z přirozeně vlnitých vlasů? I když jsou opět vytvarovány do výšky, působí přece jenom trochu něžněji. Bez tužidel to bude docela hezké kudrnaté mikádo.

Který účes je vaším favoritem?

Klikněte na naši anketu:

TONI&GUY South Kensington, HAIR by: Cos Sakkas, Photographer: Troyt Coburn, Clothes Stylist: Jo Barker, Make upArtist: Alexandra Bryne

Reklama