Rýma je zánět nosní sliznice v důsledku běžné infekce. Jedná se o banální onemocnění, které je ale svými projevy značně nepříjemné. Jistě lze říci, že se dá vydržet a že dříve nebyly žádné nosní kapky a lidé také rýmu zvládli. Na druhou stranu, proč rýmu neléčit, když to jde?

Dříve lidé využívali k léčbě rýmy byliny a odvary z nich, např. cibuli s medem pro jejich dezinfekční účinek a zpříjemnění dýchání a povzbuzení imunitního systému.

olynthDnes je možné samozřejmě tyto staré a osvědčené přístupy použít také, ale zároveň je zde možnost vybrat si v lékárně z celé řady přípravků na léčbu rýmy, respektive zmírnění jejich příznaků, případně jako prevenci možných vážnějších komplikací rýmy, jako např. zánětu středního ucha.

K dispozici jsou tzv. vazokonstrikční nosní přípravky. Jsou to přípravky s obsahem léčivé látky, která vyvolá stažení (vazokonstrikci) cév nosní sliznice. Vlivem působení léčivé látky tak dojde ke snížení otoku nosní sliznice, uvolnění ucpaného nosu a nemocný může lépe dýchat. U nejnovějších přípravků vydrží tento účinek déle. Další bezesporu velkou výhodou moderních přípravků je i zvlhčující účinek na nosní sliznici. Tyto přípravky nevysušují nosní sliznici, při aplikaci nepálí, a jejich podání je příjemné i pro děti.

Léčivé přípravky proti rýmě jsou ve formě nosních kapek nebo spreje. Sprej umožňuje snadnější dávkování a lepší rozptýlení. Nejnovější spreje mají lahvičky opatřené systémem proti zpětnému nasátí infikovaného sekretu a umožňují používání přípravku po delší dobu a bez použití konzervačních látek.

Nosní spreje Olynth® HA představují účinné a zároveň šetrné léčivé přípravky určené k léčbě rýmy. Mají rychlý a dlouhodobý účinek, a tak zajišťují téměř okamžitou úlevu od ucpaného nosu, která vydrží až 12 hodin. Léčivá látka xylometazolin-hydrochlorid zmenšuje otok nosní sliznice a zlepšuje uvolňování hlenu.

Nosní spreje Olynth® HA navíc obsahují pomocnou látku natrium-hyaluronát (sodnou sůl kyseliny hyaluronové). Kyselina hyaluronová ZVLHČUJE a REGENERUJE nosní sliznici.

Přípravky Olynth HA neobsahují konzervační látky.

Nosní spreje Olynth® HA jsou dostupné ve dvou různých silách. Olynth® HA 0,05% je vhodný pro děti od 2 let, Olynth® HA 0,1% je určen dospělým a dětem od 7 let.

Léčivé přípravky Olynth® HA 0,1% a Olynth® HA 0,05 % obsahují xylometazolin-hydrochlorid. Nosní sprej.
Před použitím si pečlivě přečtěte příbalovou informaci.

Reklama