Neutrální přírodní barvy

p1.jpg

Pohovky se v letošním roce nesou ve znamení světlých neutrálních odstínů inspirovaných přírodou. Kraluje mu zejména hnědá, béžová, krémově bílá a terakotová barva. Béžová znázorňuje hřejivý písek, hnědá barva obilí a terakotová barva keramiku. Všechny tyto barvy k sobě krásně ladí a v interiéru působí uklidňujícím dojmem. Doplnit je můžete o doplňky v teplých zemitých odstínech.

Organické tvary

p2.jpg

Křivky, vlnité linie a absence výrazných hran – pohovky v organických tvarech se v roce 2022 dostaly do popředí. Zaoblené siluety vytváří uklidňující atmosféru a pomáhají zjemnit „ostré” hrany v místnosti. Symbolizují také harmonii a bezpečí.

Pohovky bez nožiček

61e96bb3f3591blobid0.jpg

Dalším letošním trendem jsou pohovky bez nožiček. Hodí se spíše do větších obývacích pokojů, než do malých místností. Působí totiž mohutněji a prostor více zaplní a tudíž i zútulní. Další jejich výhodou je, že nevytváří prostor pro usazení prachu a nečistot. Bude vám tak stačit jednou za čas gauč odsunout a vysát pod ním.

Materiály:

Manšestrové pohovky

V roce 2021 jsme se těšili z velkého návratu manšestru, který i letos zůstává oblíbeným trendem mezi pohovkami. Je to silný a odolný materiál, který nabízí zajímavé a trvanlivé barvy s výraznou strukturou.

Sametové pohovky

Samet je materiál, který vždy vynikal svým elegantním, královským vzhledem. Je měkoučký na dotek, dodává pohovkám krásný lesk a zdůrazňuje jejich design. Sametová struktura a její vzhled vypadají skvěle ve světlých i tmavých interiérových dekorech.

blobid1.jpg

Reklama