63b5adcb0e8d0seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Kaskádové náušnice
Čím výraznější, tím lepší. Takové náušnice jsou letos velmi trendy, ať už štrasové, kovové nebo s krystaly. Pravdou je, že jsou natolik extravagantní, že se hodí spíše na nějakou speciální slavnostní příležitost, ale dají se sehnat i jemnější a ne tak výrazné.

Zlaté perly
Perly jsou nesmrtelné a nikdy s nimi nešplápnete vedle, ale letos jsou v kurzu perly ve zlaté barvě nebo i kombinace klasických perel a zlata. Vypadá to elegantně a velmi moderně. 

Plastové prsteny
Možná mají lehce infantilní nádech, ale nosí se i k elegantním outfitům. Trendy jsou prsteny v pastelových barvách, i doplněné o kamínky. Mohou být v různých velikostech i tvarech a nebojte se jich zkombinovat na ruce více než jen jeden kus.

Vrstvení šperků
Jeden řetízek, náramek či náhrdelník vypadá jemně a elegantně, ale dnes je velmi trendy nošení více řetízků na sobě, různé barvy, styly, ale i tloušťky. Pokud se vám líbí kombinace stříbra a zlata, není lepší období, kdy ji začít nosit, protože trenduje právě teď. Nemusíte mít všechny šperky jen zlaté nebo stříbrné, klidně zvolte oboje.

Zvířecí doplňky
Nejen zvířecí potisky (leopardí, hadí či zebří), ale i šperky ve zvířecích tvarech, například s hadím prstenem nebo s náramkem s hlavou tygra neuděláte chybu. A protože jsou tyto doplňky velmi výrazné, platí zde, že méně je více.

Náramek na paži
Jedná se o velmi netypický doplněk, který se hodí spíše do letních a teplých dní, kdy máme odhalené ruce například u šatů nebo topů. Vyzařuje z toho řecký bohémský styl, ale samozřejmě záleží, o jaký druh půjde. Vyrábí se v různých barvách, tvarech i materiálech.

Prsteny na každém prstu
Pokud jste odvážní a libujete si v extravaganci, tenhle trend bude něco pro vás. Pravidlo „čím více prstenů, tím více trendy” dostává zcela nový rozměr. Kombinujte velikosti, barvy, designy a nebojte se toho. V posledních letech letí i prsteny nejen na prvním článku prstu.

Chokery
Chokery neboli obojky byly, jsou a očekává se, že i budou stále moderní. S kameny, jednoduché šňůrky, barevné nebo ty z ne tolik běžných materiálů. Nebojte se toho a pokud jsou na vás „moc”, vyberte si jemnější a méně nápadný.

Zdroj: InStyle, Vogue, Elle, Brunathelabel, whowhatwear