seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Říká se, že změna je život a někteří lidé, když chtějí začít od znova nebo udělat něco jinak, zamíří ke kadeřníkovi. Nemusíte hned vlasy stříhat a měnit úplně vše. Stačí zkusit třeba jiný účes a hned je malá změna na světě a to se taky počítá. Ukážeme vám střihy a účesy, které budou letos trendy.

Uhlazené vlasy
Je jedno, jestli jde o rozpuštěné, nebo sepnuté vlasy, důležitá je dokonalá a pečlivá uhlazenost. S takovým účesem můžete jít do práce, ale bude se skvěle hodit i na večerní akci. Je velmi jednoduchý, takže k němu stačí přidat nějaký vlasový doplněk a účes je na světě. Rychlé a snadné. Rozhodně si na takový účes vezměte na pomoc lak, gel nebo jiný stylingový produkt, abyste vlasy mohly uhladit, nejlépe pomocí tenkého hřebínku.


Mikádo pod uši
Dříve by tento typ účesu někdo pojmenoval jako „podle hrnce”. Tento rok se z něj ale opět stává trend, jako v minulosti, nepovažuje se ale za něco ostudivého, když ho někdo má, naopak, bude to v kurzu. Pokud k tomu přidáte ofinu, budete za hvězdu, dnes se z hrnce totiž dá vytvořit něco mnohem slušivějšího. Samozřejmě tento účes nesedí každému tvaru obličeje a pokud máte hodně kudrnaté vlasy, raději se mu vyhněte, mohli byste mít na hlavě místo vlasů květák.


Dlouhá hříva a velké vlny
Trendy budou bez pochyby i velmi dlouhé a husté vlasy. Vyfoukejte si vlasy přes kulatý kartáč do objemných vln a buďte za hvězdu v jakékoliv části dne. Určitě použijte silný lak, kterým vlasy zafixujete. Nebojte se ani vlasových doplňků, trendy silných čelenek nebo obrovských květin do vlasů, to se ale spíš týká letních trendů, na které si ještě chvíli budeme muset počkat.


Mokrý vzhled
Lesklé vlasy, které vypadají, jako by byly mokré, jsou trendem pro rok 2023. Pravda, jedná se spíš o typ účesu na večer nebo na nějakou speciální příležitost. Skvělé je, že ho mohou nosit osoby s různými délkami vlasů. Fantasticky bude vypadat na krátkých, ale i delších vlasech. Je jen potřeba si na jeho přípravu dát dost času, abyste místo za sexy divu nebyla za urousanou vílu, která zrovna vylezla z vany, to jistě nikdo nechce. Tento typ účesu rády nosí celebrity, jako je třeba Zendaya, Gigi Hadid, Selena Gomez nebo Megan Fox. Copánky
Nemáme teď na mysli copy, které nosí Anička z 1. A, ale volné copánky s povytahanými vlasy, což vypadá skvěle. Můžete zvolit cop jeden, nebo dva, ale vždy by se mělo jednat o neutáhnuté copy bez uhlazování. 


Ofina ze sedmdesátých let
Ofina může vypadat neuvěřitelně zajímavě, pokud na ni máte vhodný tvar obličeje. Většinou se hodí k oválných podlouhlým obličejům, ale i těm ve tvaru trojúhelníku. Vyhnout by se jí naopak měli ti, kteří mají kulatý nebo hranatý obličej. Do trendů se vrací ofina ze 70. let, tedy prostříhaná ofina nad obočí. Její výhodou je to, že si ji mohou dovolit i osoby s řidšími vlasy, protože tahle ofina hustotu nepotřebuje. Zároveň se určitě bude lépe nosit těm, kteří mají rovné vlasy.

FotoJet-8-.jpg
Ultralehký stylingový balzám, ORIBE, 1 2015 Kč / Čelenka, Notino, 290 Kč / Péče pro vlasy, Kerastase, 679 Kč  / Zlatý hřeben, Balmain, 1 190 Kč 
Foto: Se souhlasem ORIBE, Notino, Balmain, Kerastase

Zdroj: Vogue, Glam, Glamourmagazine