shutterstock-1193485558.jpg
Foto: Shutterstock

Co budete potřebovat:

  • Tvrdilo
  • Křišťálovou pryskyřici imitující sklo
  • Roušku
  • Gumové rukavice
  • Špachtle
  • Dekorace: kamínky, korálky, suché květy, třpytky

shutterstock-1587726388.jpg
Foto: Shutterstock

Smíchejte křišťálovou pryskyřici s tvrdidlem v poměru, který najedete na balení a míchejte, dokud nebude směs čirá. Poté nechte hmotu odležet, aby z ní vyprchaly vzduchové bubliny. Po několika minutách do pryskyřice nasypte třpytky a zamíchejte je. Připravte si formy na výrobu prstenů a opatrně do nich pryskyřici vlijte.

shutterstock-1733366294.jpg
Foto: Shutterstock

Těžší komponenty vkládejte do pryskyřice až po nalití do forem, můžete ji také ve formě nechat trochu zatuhnout. Špachtlí pak korálky či kamínky lze umístit, kam budete potřebovat. Počítejte však s tím, že trochu klesnou. Nesnažte se tvrdnutí pryskyřice nijak urychlit. Jde o hořlavou směs, takže trouba nebo mikrovlnka nepřipadá v úvahu. Prsteny nechte uschnout při pokojové teplotě, pod poklopem, aby se na ně neprášilo. Schnout budou zhruba den.

shutterstock-1301132362.jpg
Foto: Shutterstock

Tip: Křišťálová pryskyřice obsahuje chemické látky, proto s ní pracujte u otevřeného okna. Hodit se bude i rouška či gumové rukavice.

shutterstock-1680682168.jpg
Foto: Shutterstock

Na trhu najdete tři druhy pryskyřice. Křišťálovou imitující sklo, která se hodí na výrobu šperků ze silikonových forem, pružná pryskyřice je vhodná na dekorace a doplňky, které mají i po zaschnutí zůstat ohebné (například klíčenka, náramek), pryskyřice na glazurování se používá na zalívání mělkých částí (medailonek, přívěsek).

Reklama