Co se bude nosit v určitém období se ví už hodně dlouho dopředu. Newyorský Bridal fashion week, který se zaměřuje na šaty pro nevěsty,  to odhalil už loni v dubnu. Vyhledali jsme pro vás tipy z českých svatebních salonů. 

Mašle

Jedním z letošních trendů jsou roztomilé ženské doplňky v podobě mašlí. Vyniknou zejména na šatech s jednoduchými liniemi. 

Foto: svatební šaty Aras (Salon Paris), svatební šaty Bruno (salon Le Monika)

Minimalismus

A právě jednoduché linie jsou další možností, se kterou rozhodně neuděláte chybu. Minimalistické šaty sluší každé ženě. Loni je vynesla například vévodkyně Meghan. 

Foto: svatební šaty Sempreto (salon Svatba snů), svatební šaty Armonia Minimal (salon Svatba snů), svatební šaty (studio Agnes)

Boho

„In bude v letošní svatební sezóně například takzvaný boho styl. Jeho základem je splývavá šifonová sukně a krajka. Zbytek nevěsta dotvoří doplňky, jako jsou květiny nebo věneček do vlasů. Pokud někomu přijde šifonová sukně příliš jednoduchá, může zvolit tylovou,“ uvádí Romana Šlehofe, majitelka svatebního studia Agnes. 


Foto: Svatební šaty Tania (salon Le Monika), svatební šaty Harmonia (studio Agnes), svatební šaty Ophelia (studio Agnes)

Odhalená ramena i záda

Prim hraje také decentní odhalení. Obzvláště oblíbené jsou letos šaty se spadlými rameny. Nosit se budou také dlouhé rukávy spolu s  odhalenými zády. 


Foto: Svatební šaty Lorain a Millie (salon Le Monika)


Foto: svatební šaty Aspen (Salon Paris), svatební šaty Bellezza e Lusso Amanda (salon Svatba snů), svatební šaty Linda (salon Le Monika)

Modrá

Říká se, že každá nevěsta by měla mít na svatbu něco modrého. Můžete to sfouknout rovnou v případě svatebních šatů. Najdete-li odvahu, zaměřte se hlavně na světlé odstíny. 


Foto: Shutterstock

Přečtěte si také:

Reklama