pradlo.jpg

Foto: Blancheporte

Každá žena dobře ví, že to, co si oblékne pod svůj outfit, má velký efekt nejen na jejího partnera, ale zejména na ni samotnou. Spodní prádlo pomáhá ženě cítit se ženou. Je pevně spojené s jejím sebevědomím a atraktivitou. Pokud si pod krásné šaty oblékne nehezké prádlo, nebude to nikdy ono, přestože jej nikdo neuvidí. A jelikož se blíží svatý Valentýn, je vhodný čas svou soukromou kolekci spodního prádla rozšířit, ať už chcete potěšit oko svého milého, anebo si jednoduše udělat radost.

Pohodlí především!

Jedním z největších trendů roku 2022 v oblasti spodního prádla bude komfort. Během pandemie koronaviru a s ním spojených home officů se totiž řada žen vrhla na vlnu pohodlí, o které nechce přijít ani po návratu na pracoviště. Výrobci spodního prádla si to rychle uvědomili a i ty nejprestižnější značky dnes představují nové kolekce zacílené na maximální komfort. Samozřejmě, aniž by slevily na estetice. Do popředí zájmu se tak dostávají přírodní materiály, hlavně organická bavlna, a provedení bez kostic, a to i pro větší velikosti košíčků. Když už je řeč o přírodních materiálech, sílí i trend udržitelnost imateriálů, z něhož je spodní prádlo vyráběno. Čím dál častěji se tak můžeme setkávat s prádlem z bambusu, tencelu nebo například recyklované krajky.

FotoJetd.jpg

Etam, 519 Kč / Intimissimi 300 Kč / Tezenis 199 Kč

Neokoukané barvy a okouzlení retrem

Co se barev týče, vedle klasického bílého, černého a tělového prádla roste popularita veselých barev. A to i takových, které nikdy se spodním prádlem příliš spojovány nebyly – typickým příkladem je světle zelená. Na výsluní však stále zůstává například i burgundská, modrá, bordó nebo smaragdová zelená a také pastelové barvy. Trendy budou pro letošek i vzory, především romantické květinové a rostlinné.

„Výrazně roste i obliba spodního prádla s retro nádechem: klasické střihy podprsenek, nesmrtelná krajka, vintage vzory. A u kalhotek dokonce módní specialisté předpovídají, že ty s vysokým pasem alespoň načas vytlačí dosud dominantní bokové. Trendy budou i kalhotky s nohavičkami a brazilky,“ popisuje Jana Vytisková z obchodu s francouzskou módou Blancheport. U prádla pro speciální příležitosti a svůdných kousků letos pofrčí průhledné materiály a velkým hitem je pak zdobení, zejména štrasovými kamínky a stuhami. Pozadu ovšem nezůstanou ani flitry nebo perličky.

FotoJesst.jpg

Blancheporte, 649 Kč / Tezenis 499 Kč / Astratex, 759 Kč

Nebojte se vybírat i na internetu

Pandemie přinesla v oblasti spodního prádla (ale i dalších oděvů) ještě jeden rostoucí trend: nákupy online. Ženy v době zavřených kamenných prodejen poznaly, že se není čeho bát, pokud si vyberou kvalitní a prověřené prodejce. Vzhledem k tomu, že jakékoliv zboží zakoupené na e-shopech lze do 14 dní – a někdy i déle – bez udání důvodu vrátit a obdržet zpět své peníze, není velkým rizikem ani to, že koupené prádlo nebude pasovat. Místo toho, aby si žena prádlo vyzkoušela před zaplacením, si jej jednoduše vyzkouší až po zaplacení a obdržení zásilky. Když nesedne, pošle ho zpět a o peníze u ověřených prodejců nepřijde.

Aby však odpadly i ony menší starosti s vrácením zboží, vyplatí se zvláště u podprsenek pečlivě nastudovat tabulku velikostí a poctivě se změřit. Správné měření se provádí tak, že si žena oblékne podprsenku jen s lehkou výztuží, která jí dobře padne. Měřit se pak bude pod prsy a také přes prsa. Pro obvod pod prsy krejčovský metr přiložte těsně pod lem podprsenky tak, aby vás obepínal a nikde se neprohýbal. Takto změříte obvod hrudníku. Obvod přes prsa poté změřte v nejplnějším místě dekoltu. Velikost kalhotek je pak snadná – vychází z velikosti, v jaké si kupujete sukně nebo kalhoty. U bezešvých kalhotek s lehkou tkaninou můžete sáhnout po i o číslo menší velikosti.

Foto: Se souhlasem Blancheporte, Tezenis, Astratex, Etam, Intimissimi
Zdroje: Jana Vytisková, tiskové materiály Blancheport