brl.jpg

Foto: Shutterstock

Inspirace by Y2K

Velký boom zaznamenává osobitý styl nazývající se Y2K, který své pojmenování získal po počítačové programátorské chybě v roce 2000. Právě tato crazy móda z přelomu milénia je zpět. Co to ale znamená ve stylu slunečních brýlí? Sáhněte po brýlích bez obrouček, které dříve vládly každému hudebnímu klipu, nebo si vyberte zajímavou barvu skel. Rám může být ve stejném odstínu, ale ti nejodvážnější určitě zvolí modely s kontrastními odstíny.

zerzerter.jpg

Foto: Se souhlasem Zalando, 430 Kč


Výrazné rámy, ostré hrany

Trendem nadcházející sezóny jsou velké hranaté brýle s tmavými skly, které zakrývají velkou část obličeje, tzv. oversize. Mohutné obroučky dodají šmrnc každému outfitu, protože přitáhnou pozornost. Tmavá skla vyvolají tajemnost a ostré hrany se hodí k různým stylům oblečení, ať už sportovnímu, či ležérnímu. Pozor by si měly dát ty z vás, které mají hodně světlý, až bledý odstín pleti. V takovém případě zvolte světlou barvu rámu či stříbrné komponenty.

brejleee.jpg

Foto: Se souhlasem Mohito, 299 Kč 

Cat Eye

Kočičí brýle vznikly v 50. letech a jsou u žen znovu značně populární! Tvar brýlí je kulatý s drobným zašpičatěním u spánků. Tyto brýle už zažily svůj největší boom, ovšem od té doby se stále vyvíjí. Jedná se o jeden z nejvyhledávanějších tvarů, zejména s ohledem na svou univerzálnost. Cat eye si také oblíbila herečka Dana Morávková, která v tomto stylu vytvořila celou limitovanou kolekci brýlí Crullé by Dana M. Tyto brýle hravým způsobem vyjádří vaši originální osobnost. Hodí se pro oválné a obdélníkové typy obličeje.

Crulle-Rescue-C4-alensa.cz-879Kc.jpg

Foto: Se souhlasem Alensa, 879 Kč

Zdroje: Optometristka Kristýna Štěbetáková, Tiskové materiály Alensa