brýle

Co by to bylo za léto bez slunečních brýlí na nose? Rozhodně by bez nich neměl žádný outfit tu správnou tečku. A jak to tak bývá, i trendy tohoto skvělého doplňku se mění. Tohle jsou čtyři nejžhavější z nich.

 

brýleŘíká se, že by sluneční brýle měly být doplňkem číslo jedna. Nosila už je Coco Chanel nebo Jackie Kennedyová Onassisová, ránu bez nich nedá téměř žádná Francouzka a ani vám by v kabelce chybět neměly v žádném případě. Nabídka je nyní ale tak široká, že se v jejich záplavě můžete dokonale ztratit. Při výběru těch správných a dokonalých obroučků byste měly řešit hned několik faktorů – vzhled, kvalitu a to, jak lichotí tvaru vašeho obličeje. Ale pozor, dávno tomu, kdy jste se musely řídit „přísnými“ pravidly a nemohly se trochu odvázat.

Vydáte-li se na nákup nových slunečních brýlí, řiďte se třeba těmito tipy:

  • Tvar obrouček by neměl kopírovat tvar obličeje, zároveň by neměl jít proti jeho přirozeným liniím. Více na toto téma si můžete přečíst ZDE.
  • Velkou roli hraje také barva obrouček. Rozdíl mezi černou, hnědou, želvovinovou nebo třeba pastelovou.
  • Výrazné a na první pohled nepřehlédnutelné brýle sluší spíše ženám, které mají vlasy pryč z obličeje nebo sestřih ve stylu Twiggy.
  • U brýlí platí, že je kvalita důležitější před kvantitou, a tak se nebojte investovat a o svůj nový doplněk pečovat. Přeci jen je to ochrana očí!

Top trendy pro tuto sezonu

brýle

Na módních přehlídkách slavných módních domů byly nejčastěji k vidění čtyři typy brýlí. A jedno je jasné: jsou to brýle pro odvážné holky. Tak co? Vydáte se v nich do ulic?

Brýle s hrazdou

Hrazda je hit číslo jedna. A pokud je navíc dvojitá, v kombinaci s kulatým tvarem a zrcadlovými skly, budete trendy zcela určitě. Takové brýle nekupujte online, ale vždy si je raději vyzkoušejte. Jedná se o velmi výrazný prvek, který nelichotí úplně každému.

brýle

„Lennonky“

Kdo by neznal Johna Lennona a jeho slavné snímky v kulatých brýlích? Staly se natolik oblíbenými, že se z miniaturních forem zrodily dokonce i pořádné „mouchy“ a rozměrů je k dostání více jak v učebnici geometrie. Tento tvar trochu svádí k hippies stylu, ale lichotit vám bude i v případě, že obléknete obyčejné džíny a bílé triko.

brýle

Na hraně

Pokud jsou na vás kulaté obroučky příliš... kulaté, možná byste mohly sáhnout po těch hranatých. Čtvercových nebo obdélníkových. U takového tvaru doporučujeme volit světlejší a průhlednější tón skla.

brýle

Opravdu výrazné

Čím výraznější, tím lepší. Inspirované 60., 70. a 80. léty. Tvary, barvy a zdobení, které si žádají pořádnou odvahu. Ale pozor na ně, zbytek outfitu by neměl být zbytečně přeplácaný. Brýle by měly být tím nejdominantnějším prvkem.

brýle

Také si přečtěte:

Reklama