Když se řekne léto, každá z žen si představí ty pravé šaty trochu jinak. Některá má raději barvy, jiná střídné odstíny, jedna touží po obepnutém sexy střihu, jiná dává přednost pohodlí. Ať jsou ale vaše představy jakékoliv, ve finále se shodneme, že toužíme po takových, ve kterých se budeme cítit samy sebou, díky své kvalitě vydrží déle než jednu sezónu a navíc nám budou perfektně sedět.

62a9966cb5fa4obrazek.jpg
Foto:  Petr Kozlík/Martina Pipková

Pestrost nebo monochrom?
Jaké trendy nás tedy letos budou lákat ke koupi? Bude převládat pestrost, vzory, jednoduchost nebo minimalismus? Dle návrhářů jsou aktuálně v módě hlavně barvy, čím odvážnější a výraznější, tím lepší. Co se týče střihů, trendy šaty jsou košilové, oversize a upletové ideálně doplněné dlouhým sakem. Vždy platí pravidlo, že když u šatů zvolíte výrazné barvy, doplňky už bývají střídmější. Ovšem v případě, že obléknete jednobarevné šaty v jednoduchém střihu, je ideální outfit doplnit doplňky, jako je pásek či nápaditá kabelka či šperk.

62a99754ef876obrazek.jpg
Foto: Cibulové šaty 8309,- Kč  Černé šaty s tylem 3339,- Kč   Šaty modro bílý proužek 4499,- Kč
Petr Kozlík/Martina Pipková

Precizní zpracování a kvalitní střih na prvním místě

62a996af9f3beobrazek.jpg
Foto:  Petr Kozlík/Martina Pipková

Ve výběru barvy i střihu šatů máme jasno, ale je třeba dbát i na ostatní aspekty jako je pohodlí, materiál a jeho kvalita. “Ráda sleduji aktuální trendy, ale nejdůležitější je podle mě, aby se žena v daném střihu cítila dobře, není nutné se vždy jen striktně držet trendů, ale najít si vždy to co vám sedí a sluší, “ vysvětluje Martina Pipková Loudová z Fashion M&M. Na co se tedy vyplatí zaměřit? Já osobně mám rada udržitelnou módu z kvalitních materiálu, obzvláště v měsících. Vybírám si takové střihy a materiály ve kterých můžu na hřiště s dětmi a zároveň vyrazit i na obchodní schůzku a ve kterých mi bude příjemné i v horkých dnech,” doporučuje návrhářka. Takže ještě než vyrazíte s vybraným kouskem k pokladně, pozorně si prohlédněte cedulku se složením na vnitřní straně šatů. Čím kvalitnější složení, tím déle vám takové šaty budou dělat radost.

62a995cfb6779obrazek.jpg
Foto: Košilové šaty 6459,-Kč    Modré plisované šaty 5589,-Kč    Šaty modrý puntík 7909,- Kč
Petr Kozlík/Martina Pipková