Chystáte se udělat velký krok a posunout váš vztah na další úroveň? Zasnoubení je jedna z cest, kterými to můžete provést. Prohlédněte si letošní trendy v zásnubních prstenech a jděte s dobou i v tomto směru. Vaše polovička bude z takové volby nadšená.

6408600f7b352obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Na začátku výběru je fajn mít přehled o přibližném vzhledu a designu šperku a samozřejmě i o rozpočtu,” radí majitelka značky luxusních šperků Rachel Boston a sama říká, že z její zkušenosti lidé skončí úplně s jiným designem, než si původně mysleli, že se jim bude líbit.

Většina lidí přemýšlí nad tím, že musí vybrat velmi jednoduchý prsten, který se bude hodit ke všemu. Nesmí na něm být nic specifického, protože by se mohl okoukat. Omyl! Je důležité, aby byl osobitý a aby se k dané osobě hodil právě v tu dobu, kdy ho dostane, ne po celý život. Takový prsten se totiž jen tak neokouká, takže klidně trochu riskujte a jděte do něčeho extravagantnějšího. Vybere si každý.

Moderní Art-Deco
Art-deco nebo vintage kousky jsou velmi trendy právě kvůli jejich nadčasové eleganci. Existuje široký výběr a velká variabilita v tomto stylu, ať už jde o prsten se smaragdově broušenými kameny nebo broušený prsten ve starodávném stylu. Takové zásnubní prsteny se hodí pro někoho, kdo má rád kombinaci tradičnosti a elegance.

Barevné kameny
I přesto, že nejčastější volbou zásnubních prstenů budou vždy diamanty, mnozí se dnes uchylují a volí kousky s barevnými kameny, které získávají na popularitě. Jejich dominancí je jedinečnost, protože žádný kámen nikdy nebude existovat dvakrát v úplně totožném tvaru a to díky broušení. Takový šperk bývá velmi osobní a unikátní, proto mu někteří dnes dávají přednost.

6408626bd476cobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Diamanty
Diamanty a o něco dražší brilianty jsou klasikou, která nikdy nepřestane být v kurzu. Jsou znakem bohatství a vznešenosti, zároveň perfektně vystihují čistotu a minimalismus. Můžete si vybrat mezi různými velikostmi a tvary. Samozřejmě čím větší, tím dražší.Pamatujte, že takový prsten má opravdu dlouhou životnost. Mezi trendy nezaniká stříbrná, zlatá, ani bronzová barva.

Obrovské kameny
Prsteny s velkými kameny sahají do daleké historie a možná je mají někteří spjatí s královnami a tím, že se nosily dříve. I toto se vrací a dokonce i v podobě více kamenů (nebo diamantů) na jednom prstenu. Jedná se o romantickou variantu, kterou potvrzují i některé slavné páry z historie - vzpomeňme na Napoleona a Josephine nebo Johna F. Kennedyho a Jackie O. 

Žluté zlato
„Žluté zlato je náš nejžádanější kov,” říkají někteří majitelé klenotnictví. Oblíbená je zejména kombinace žluté s bílými diamanty, to dokáže rozzářit i tu nejbledší ruku. Dokonce i Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě měla takový prsten, už tehdy to bylo trendy a ani dnes to neustává.

Silné prsteny
Při výběru tloušťky prstenu hraje roli zejména to, na jakou ruku má sednout. Hubeným prstům a malým ručkám bude nejvíce slušet velmi tenký prstýnek, zatímto na větší ruce se klidně hodí i širší a to zejména, pokud má dotyčná hubené, ale dlouhé prsty. Pozor na baculaté dlaně, tam by širší prsten mohl nadělat neplechu a působit nevzhledně.

mceclip0.jpg
Foto: Se souhlasem Roberto Coin, Art-deco / Brilianty, žluté zlato / Klenota, prsten s kulatým granátem a brilianty

Zdroj: Rachel Boston, Brides, Refinery29, Stylecaster, Vogue

Čtěte také: