Kulatý obličej

Kulatý obličej se pozná podle toho, že nemá tak definované úhly, tváře jsou široké, lícní kosti měkké a brada výrazná. V takovém případě je nutné vsadit na střih, který pomůže zvýraznit rysy obličeje a vytvoří iluzi delší tváře. Hlavním cílem je prodloužit obličej a udělat jej oválnější. V této sezóně jsou v módě dlouhé vrstvené střihy s dlouhou ofinou nebo střihy s hladkou strukturou. Na kulatých tvářích jsou také lichotivé krátké vlasy, pokud jsou rozděleny a upraveny správným způsobem. Pokud máte odvahu, zkuste klidně krátký pixie střih s objemem nahoře. Vyhněte se jemným ofinám s pár vlasy, které vaši tvář ještě více zjemní. Místo toho zkuste středně dlouhou ofinu, která dodá texturu.

shutterstock-1978525751.jpg
Foto:Shutterstock

Oválný obličej

Obecně platí, že díky symetrii v rysech bude většina střihů pro tento typ obličeje perfektní. Ve tvářích je mírně širší a směrem k bradě užší, proto je považován za ideální. Zapomeňte tedy na jakákoliv pravidla. S tímto tvarem obličeje můžete nosit téměř jakýkoliv střih od bobu, středních nebo dlouhých vrstev, všech druhů ofin až po alternativní střihy, jako je třeba mullet. Vynikající volbou jsou také kudrliny a vlny. Vyhněte se ale vlasům ve stejné délce nebo super uhlazenému vzhledu, který může obličej ještě víc prodloužit. 

bellla.jpg
Foto:Profimedia

Diamantový obličej

Obličej ve tvaru diamantu se vyznačuje tím, že je protáhlý, tváře jsou však širší, zatímco čelo a čelist jsou úzké. Diamantové obličeje jsou symetrické a vyvážené, takže vaším hlavním cílem je spíše zvýraznit tvar obličeje, než cokoliv vyvážit. Pro obličeje v tomto tvaru jsou nejlepší možností střihy s ofinou a výraznějšími vrstvami, které dodají objem a vytvoří vlny. Vyhněte se však příliš ostrým rovným ofinám.

shutterstock-279411434.jpg
Foto:Shutterstock

Hranatý obličej

Pokud se pyšníte hranatým obličejem, který vyniká širokým čelem a bradou, nejlepší je zvolit dlouhé střihy, ať už s rovnými nebo vlnitými strukturami. Můžete nosit středně dlouhé nebo dlouhé vlasy s méně viditelnými vrstvami, které vlasy odlehčí a vytvoří texturu pro zjemnění rysů. Pokud chcete vylepšit tvar svého obličeje, nebojte se ani tupé ofiny. Vyvarujte se jakémukoli ostrému a uhlazenému vzhledu a také rovné husté ofině. Zbytečně rožšířit obličej by pak mohly kurdlinky.

hayiley.jpg
Foto:Profimedia

Obličej ve tvaru srdce

Tento tvar obličeje je charakteristický tím, že má široké čelo a lícní kosti, zatímco čelist je úzká. Chcete-li vyvážit rysy, můžete experimentovat se střihy v délce po ramena nebo ke klíční kosti. Přidávají objem kolem spodní části obličeje a vytvářejí iluzi širší čelisti. Volte spíše rovné střihy, abyste přidali objem a zjemnili úhly. Vyvarujte se krátké ofině, protože by pak mohla opticky vaše brada vypadat ještě užší.

profimedia-0707194654.jpg
Foto:Profimedia

Zdroje: Latest Hairstyles, Byrdie, Luxy Hair

Reklama