shutterstock-544858918.jpg

Foto: Shutterstock

Zpět do westernovek

Divoký západ je v případě módy nevyčerpatelnou inspirací. I proto se na přehlídková mola pomalu vrací kovbojky, ikonické boty, které známe z amerických westernovek. Během posledních let se staly univerzálním kouskem, který můžete kombinovat jak s obyčejnými džíny, tak i s šaty či sukní. Pokud si nejste jistí, jak sladit kovbojky se zbytkem outfitu, zkuste si je pořídit ve stejném odstínu, jako je váš oblíbený kabát. Naopak velmi jednoduchý vzhled můžete ozvláštnit kovbojkami s nápaditou výšivkou, vzorem či cvočky.

Pokud se bojíte experimentovat, vsaďte na klasiku v podobě vysokých kožených bot nebo sáhněte po elegantních oxfordkách. Abyste je nechali vyniknout, vyhrňte si nohavice mírně nad kotník nebo je zkombinujte s kontrastujícím párem ponožek.

FotoJeret.jpg

Ecco, Fashion Arena Prague Outlet, 1 749 Kč / Jenny Fairy, CCC, 899 Kč / Reserved, 1999 Kč / Stradivarius, 1 399 Kč /
Corso Roma, Fashion Arena Prague Outlet, 1 845 Kč / Högl, 5 599 Kč /

Nedbalá elegance

Tenisky či sportovní boty jsou základem každého šatníku. Pokud preferujete pohodlí, ale přesto se nechcete vzdávat elegance a osobního stylu, stačí se řídit jednoduchou zásadou: nakupujte nové boty podle outfitů, které v současnosti nosíte. Pokud víte, že se barva tenisek bude skvěle hodit k nějakému z vašich doplňků či kousků oblečení, bude jejich koupě trefou do černého. Bát se ale nemusíte ani extravagantnějších kousků – stačí, když je zkombinujete s neutrálním trikem a oblíbenými džíny.

FotoJert-1-.jpg

Högl , About You, 4 499 Kč / Vagabond, Baťa, 2599 Kč / Mohito, 999 Kč

Módní výstřelky

Nebaví vás držet se při zemi? Zkusit můžete ještě donedávna odsuzované módní faux pas: otevřenou obuv s ponožkami. Tato kombinace skvěle funguje s lodičkami, zároveň je tím nejjednodušším způsobem, jak vaši letní obuv využít i na podzim. Nejlépe bude vypadat, pokud zvolíte ponožky ve stejném odstínu, jako je vaše kabelka, sluneční brýle či jiné doplňky. Krok vedle ale neuděláte ani pokud vsadíte na barevný kontrast mezi botou a ponožkou.

Do módy se vrací i styl Y2K z přelomu tisíciletí. Pokud nemáte náladu na odvážné kombinace tohoto trendu, ale rádi byste dali svému outfitu jeho nostalgický nádech, sáhněte po botách v netradičních metalických barvách, které celý look ozvláštní.

FoteoJet.jpg

Mohito, 1 499 Kč / Puma, eobuv, 2 599 Kč / Baťa, 999 Kč /
Bugatti, AboutYou, 2249 Kč / Gino Rossi, CCC, 2 199 
Kč / Zara, 999 Kč

Foto: Se souhlasem CCC, Reserved, Stradivarius, Högl, Fashion Arena Prague Outlet, Baťa, Mohito, Puma, AboutYou, Zara
Zdroje: Tiskové materiály Fashion Arena Prague Outlet, InStyle