ložnice v bílé barvě s hodně květy
Foto: Ložnice v bílé barvě s hodně květy. Shutterstock

Do ložnice zakomponujte barvy roku

Barvy roku 2021, žlutá a šedá, jsou největším trendem v módě i interiéru. Vypadají stylově, dokážou upoutat pozornost a snadno se spolu kombinují.

Šedá patří k základním odstínům. Moderní zůstane i po skončení roku. Žlutá je výraznější a proto uděláte dobře, když ji budete používat ve formě detailů. Skvěle vynikne na černém, šedém nebo tmavě fialovém povrchu.

Milovníci pastelových barev budou jistě potěšeni. Žlutý odstín je jako stvořený k růžové, modré nebo zelené. S barvami to ovšem moc nepřehánějte. Rok 2021 diktuje jednoduchost a minimalismus. Nejlépe uděláte, když zvolíte v místnosti dvě barvy.

moderní ložnice v pastelových barvách
Foto: Moderní ložnice v pastelových barvách. Shutterstock

Útulnost nadevše

Minimalismus nemusí být jen neosobní a chladný. Když ho zkombinujete se správnými doplňky, může být velmi příjemný. Teplo domova přinesete správnými materiály, jako například dřevo.

Třeba nezapomenout ani na textil. Závěsy do ložnice jsou tím nejlepším řešením. zakryjí okna a poskytnou vám soukromí. Celé místnosti dodají styl a změní jí k nepoznání. Na výběr máte mnoho různých závěsů. Výběr je jenom na vás.

Rada odborníka

Závěsy by neměly být ve stejné barvě jako zdi, ať nesplývají. Vybírejte podobný odstín nebo stavte na kontrastu.

Masivní nábytek a doplňky

Když nemáte problémy s prostorem, sáhněte po masivních skříňkách, posteli nebo lampě. Velké kusy nábytku budou místnosti dominovat. Zaujmou hned na první pohled a není potřeba je doplňovat malými doplňky.

Menších váziček, lamp nebo svíček se zbavte. Zabírají příliš mnoho místa a jednoduše zaniknou. Vyměňte je raději za velký svícen, vázu nebo difuzér.

trendy ložnice v modré barvě s masivním nábytkem a doplňky
Foto: Trendy ložnice v modré barvě s masivním nábytkem a doplňky. Shutterstock

Zkombinujte povlečení se zdí

Nejnovější trendy diktují jasně: kombinujte povlečení se zdí. Vytvoříte zajímavou souhru a jednotu mezi dominatní postelí a celou místností. Na to, aby jste předešli mdlému vzhledu, vybírejte polštáře v plně odlišném odstínu.

Například tmavě modré povlečení doplňte bílými polštáři. Tmavě červené zase hnědou nebo černou.

Zaměřte se na postel

Základním kouskem každé ložnice je postel. Když si pořizujete novou, nebojte se zajímavých barevných odstínů nebo materiálů. Dřevo je klasika. Vypadá dobře i po letech a je kvalitní. Vyplatí se do něj investovat. Jeho provedení nemusí být jen přírodní. Vyzkoušejte zajímavý nátěr nebo lak.

Dalším oblíbeným materiálem je čalounění. V rámci něho máte ještě více barevných možností.

Důležitým prvkem je čelo. Postel by měla mít tutu část výraznou, velkou a masivní. Vyhněte se postelím bez čela. Moderní nebudou ještě několik let.

A při výběru postele nezapomeňte na jeden důležitý detail, kterým je matrace. Kvalitní model se postará o zdravý spánek. Zabrání bolestem kloubů a páteře. Navíc je pohodlná a vydrží více než 10 let.

Věděli jste, že …

… i ty nejkvalitnější matrace byste měli po 10 - 15 letech vyměnit? Po tomto čase se v nich nasbírá spousta bakterií. Ty nejsou dobré pro vaše zdraví.

Přineste si do místnosti trochu přírody

Víte co pomáhá zkrášlit každou místnost v domácnosti? Rostliny. Přineste si alespoň jednu do ložnice a doplňte ji stylovým květináčem. Na výběr máte z množství druhů. Mnoho z nich je nenáročných na péči. Stačí je jen jednou za čas zalít.

trendy ložnice v zelené barvě
Foto: Trendy ložnice v zelené barvě. Shutterstock

Nebojte se nevšedních kombinací

Při zařizování ložnice se nebojte nevšedních a zajímavých kombinací. Vybírejte to, co se vám líbí a v čem se cítíte dobře. Myslete na to, že místnost musí být v první řadě pohodlná a až následně trendy a stylová. Kromě doplňků nezapomínejte ani na kvalitní matrace a měkké polštáře.

Reklama