Jaké jsou trendy v líčení letošního léta 2018? Jaké barvy jsou trendy?

5b7fe9e45c338obrazek.jpgLéto tohoto roku si pro nás připravilo z mého pohledu dva extrémy. První variantou je přirozený vzhled: dokonale sjednocená pleť, linka na očích, ta může být i výraznější, řasenka, tvářenka a rozjasňující pudr, který nanášíme nad tvářenku, abychom se krásně třpytily, když na nás bude svítit sluníčko.

Třešinkou na dortu je pak výrazná matná rtěnka, v sytých barvách. Tento typ líčení je vhodný na léto proto, že nejčastějším doplňkem jsou sluneční brýle, pod kterými se bude jemně lesknout rozjasňovač a hlavní budou výrazné rty.

Chápu, že ne pro každou z nás je nanášení rtěnky, a ještě k tomu výrazné, každodenní radostí, ale opravdu doporučuji vyzkoušet, je tolik dostupných odstínů, že minimálně jeden bude určitě pro vás ten pravý.

Druhou variantou je poněkud extravagantní vzhled, který spočívá v použití velmi výrazných a svítivých očních stínů (od svítivé modré po královsky modrou, oranžová, zelená, žlutá) na celé pohyblivé víčko, případně použití třpytek červených, bordó a opět aplikace na celé pohyblivé víčko.
5b7fea0acd92dobrazek.jpg

5b7fe9291bb0cobrazek.jpgA na rty se nám vracejí lesky, třpytivé s mokrým vzhledem, na které třpytky můžete nanést také.

První varianta je na každodenní použití, druhá varianta na party, případně pro extravagantnější ženy. Co bych u trendů každého roku ráda zmínila je, že nejprve musíte dbát na pěstěnou pleť. Pleť, která je udržovaná, bez pupínků, kterou správně čistíme s přípravky na ráno a večer je to nejdůležitější.

Krásná pleť je trendy přece pořád.


Nikola Macek, nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay

5b7fe976ec462obrazek.jpgJe pravda, že se pod make-upem neopálím či nespálím? Nemusím používat ochranný krém, když jsem nalíčená?


Make-up je opravdu ochranná bariéra naší pleti a pomáhá jí před spálením. I přes to, že naši pleť make-up chrání, měly byste se pod něj namazat něčím, co má ochranný faktor.

Ochranný krém by se měl používat každý den, opravdu 365 dní v roce, i když se nám zdá, že sluníčko nesvítí. Ono ale opaluje, i když je pod mrakem. Zamezíte tak stárnutí pokožky a pigmentovým skvrnám.


Monika Havlová, nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay