shutterstock-634996640.jpg

Foto: Shutterstock

Podklad je základ

Před samotnou aplikací líčení je na místě pleť řádně připravit. Vhodným základem je tak použití primeru. Ten pokožku nejen vyživí, hydratuje a sjednotí, použití kvalitní podkladové báze navíc dovede výrazně prodloužit výdrž make-upu. Na připravenou, hydratovanou pleť naneste make-up či alespoň tónovací krém. Sjednocení pleti sice patří mezi první kroky dokonalého líčení, zároveň je ale jeho pomyslnou třešinkou na dortu. Zejména majitelky mastné a smíšené pleti by vrstvu make-upu měly zafixovat fixačním sprejem. Prodlouží trvanlivost líčení, hydratuje a výslednému looku dodá přirozený nádech.

Koukej se mi do očí

Dávno se ví, že oči o člověku leccos prozradí. Ukažte, že nemáte co skrývat, a přitáhnete k nim pozornost výrazným líčením. Trendy nepadají z nebe, ale určují je lidé, jako jste vy. Poslední dobou se můžete setkávat s principem „více je více“. U líčení očí se tedy nemusíte nijak omezovat. Nechte se inspirovat novými líčidly a hrajte si. Vytvářejte linky nejrůznějších tvarů a barev – podle nálady. Lze je kombinovat se stíny v nude barvách, ale i v těch kontrastních. Oči nakonec orámujte nalíčením řas.

Zdravé rty, krásné rty

Kosmetické značky dnes nabízí nepřeberné množství rtěnek, letos navíc hlásí velký comeback lesky. Barvu volte nejen podle tónu pleti, ale i tvaru rtů. Obecně platí, že užší pusa si lépe rozumí se světlejšími barvami, nositelky plných rtů si mohou dovolit i velmi temné odstíny. I když to již není striktním pravidlem a fantazii se meze nekladou, k výrazným očím rty netřeba tolik líčit. Zajímavé jsou i osvědčené nude odstíny, postačí však i vrstva balzámu. Na zdravých ústech pak i jakákoliv barevná rtěnka vypadá a drží lépe.

Tečka za dnem

Poslední tip se netýká ani tak líčení, jako spíše odličování. Jedná se totiž o nedílnou součást kosmetického rituálu a je nesmírně důležité pro zachování zdravé a krásné pleti. „Doporučuji pravidelně každé ráno a večer použít například čisticí pěnu či pleťové mléko, které v kombinaci s lehce navlhčenou pletí udělá mnohem větší službu než jen obyčejné mýdlo. Pleť lehce namočte a pomocí pěny, gelu či mléka ji masírujte. Poté vše opláchněte teplejší, ne ovšem horkou vodou. Příliš horká voda může způsobit popraskání žilek, rozšíření pórů a podráždění. Naopak studená voda póry až příliš stáhne a pleť se tak nevyčistí dostatečně do hloubky. Pokud je pleť nalíčená, nezapomeňte obličej před touto procedurou důkladně odlíčit. Obličej následně osušte a dočistěte tonikem, pleťovou vodou nebo tonizační vodou. Můžete nanést na tampon a pokožku s ním jemně stírat. Až je tamponek čistý, pleť doporučuji namazat sérem a následně pleťovým krémem. Dobré je pamatovat na to, že micelární voda nenahrazuje tonikum či pleťovou vodu a měla by být po použití vždy omyta vodou," radí kosmetička a vizážistka Kateřina Hrabalová.

62960f901afadobrazek.png

1. Podkladová báze, Yves Rocher, 429 Kč / 2. Sada štětců EcoTools, dm, 599 Kč / 3. Řasenka Bourjois Paris, dm, 269 Kč /
4. Pečující rtěnka Lancôme, Notino, 754 Kč / 5. Tvářenka Terra Benefit Cosmetics, Sephora, 990 Kč / 6. Lesk na rty alverde, dm, 89,90 Kč /
7. Voděodolná oční linka Benefit Cosmetics, Sephora, 820 Kč / 8. Fixační sprej na make-up Urban Decay, Notino, 840 Kč / 
9.Tvářenka Physicians Formula, Dr.Max, 389 Kč / 10. Oční stíny Ombre Éclat Liquide, Sislay Paris, 1120 Kč 

Foto: Se souhlasem Yves Rocher, dm, Notino, Benefit, Urban Decay, Physicians Formula, Sislay Paris
Zdroje: Kateřina Hrabalová, tiskové materiály dm drogerie

Reklama