6412e879cd5ffobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Při vybírání účesu doporučujeme následující postup:

  1. Rozmyslete si přibližně, jaký typ účesu chcete (rozpuštěné vlasy, drdol, sepnuté vlasy dole, květiny, třpytky, kamínky apod.)
  2. Uložte si ty účesy, které se vám líbí
  3. Vyberte si, nebo zajděte za kadeřnicí, která vám bude účes tvořit a účesy jí ukažte
  4. Poraďte se právě s odbornicí ohledně toho, jaký účes se bude hodit k vašemu make-upu, šatům, ale i obličeji a vašemu stylu
  5. Účes si vyzkoušejte nanečisto, abyste věděla, jak v něm budete vypadat a zda se v něm budete cítit dobře

Uvolněný elegantní drdol
Tento typ účesu je velmi žádaný a možná také proto, že je pohodlný, vypadá romanticky a jemně a hodí se k většině tvarů obličeje. Je velmi variabilní, co se týče ozdob do vlasů a hodí se do něj perly, kamínky i květiny. Takový účes lze zvolit uhlazený hladký, ale i uvolněný tak, že z něj budou ledabyle koukat pramínky vlasů.

Vysoký drdol
Velmi půvabný a královský účes, který si může dovolit slečna s úzkým hubeným obličejem. Hodí se k princeznovským bohatým šatům, které jsou hojně zdobené. Opět je možnost vlasy směrem nahoru ulíznout, nebo je nechat volně. Tento účes je ideální volbou pro ty, které mají středně dlouhé nebo dlouhé vlasy.

Elegantní culík
Milujete culík a nechcete se ho vzdát ani ve váš svatební den a ráda byste, aby vypadal neobyčejně? Žádný problém, i zdánlivě klasický culík může vypadat skvěle a neobvykle. Pokud máte kratší vlasy a zvažujete culík, přemýšlejte nad prodloužením vlasů, jež by culík krásně protáhlo a vypadalo esteticky lépe. 

Cop
Opět důkaz, že jednoduchý obyčejný účes, může vypadat božsky. Zapletené účesy jsou velkým trendem a vypadají skvěle zejména u šatů, která mají holá záda. U copů se můžete vyřádit s ozdobami a dekoracemi, je tu pro ně velký prostor.

Polorozpuštěné vlasy
Účes vhodný pro ty, které dávají přednost pohodlí a zároveň se nemohou rozhodnout, jestli chtějí sepnuté, nebo rozpuštěné vlasy. Ve skutečnosti je sepnutá pouze horní část vlasů, která díky tomu nepoleze do obličeje a odpadne díky tomu neustálé upravování a zároveň to stále vypadá díky rozpuštěnému zbytku velmi žensky a elegantně. Pokud zvolíte právě takový vzhled vlasů, je skoro povinností zařadit i nějaké vlasové ozdoby.

Rozpuštěné vlny
V jednoduchosti je krása, proto letos frčí i jednoduché vlny. Možnou nevýhodou může být to, že vlasy překáží a vlny nedrží. Je potřeba se poradit s kadeřnicí, zda pro to máte vhodné vlasy (ideálně husté) a v případě takového účesu vlasy extrémně zafixovat, aby vlny vydržely krásné až do rána. Ze všech účesů je tento nejméně praktický, ale to nic nemění na tom, že je krásný.

Složité účesy
V módě jsou letos i složité a pracné účesy, které není vůbec snadné vytvořit, proto si dejte záležet na výběru kadeřnice, pokud se do něčeho takového pustíte. Dnes jsou oblíbené přírodní svatební dekorace a takový složitý účes vypadá v kombinaci se zelenými lístečky nebo jemnými květinkami přímo skvěle.

Zdroj: autorka článku, Pinterest, Weddingforward, Glamourmagazine

Čtěte také: