Starý dobrý denim
5b59a92eacfcaobrazek.png

Díky ti, milý Levi Straussi, za to, že jsi v roce 1873 přivedl na svět džíny a díkybohu, že už to není materiál, který byl výsadou amerických horníků, zlatokopů a ošlehaných kovbojů. Džíny si zamiloval každý – od Jamese Deana, volnomyšlenkářských hipíků až po takové osobnosti jako je Barack Obama nebo třeba Sarah Jessica Parker. Denim je tak skvělý a nadčasový materiál, že se dokonce módní návrhář Yves Saint Lauren nechal kdysi slyšet: „Lituji jen toho, že jsem nevynalezl džíny.“ A není se vlastně ani čemu divit! Podle vědců jich dokonce na jednoho člověka připadá až sedmero! Tradice Levi Strausse pokračuje dodnes, jen si vzpomeňte, kdo v mládí netoužil po modelu Levi’s 501? Denim sice není úplně vhodný kancelářský kousek, ale jinak je to nadčasová klasika, kterou doma mít musíte.

Na vysoké noze
5b59a9a091a6cobrazek.png

Těžko věřit, že byly podpatky dříve symbolem a výsadou mužů. Klasické lodičky a sandálky, takové, jaké nám jsou teď známé, můžeme spojovat se jménem slavného návrháře Salvatora Ferragama. Byl to právě on, kdo postavil lodičky na jehly a obul do nich Marylin Monroe, americký sexsymbol té doby. Historie podpatků ale sahá až ke starému Římu.
K nám ženám tyto boty neodmyslitelně patří, a přestože se teď preferuje v oblékání pohodlí a tenisky si stále drží přední příčky oblíbenosti, alespoň jeden pár sexy střevíčků by vám doma chybět neměl.

LBD – malé, ale nesmrtelné
5b59ab4238078obrazek.png

Řeč je samozřejmě o malých černých šatech. Nadčasové klasice, kterou unosíte na tisíc různých způsobů, nosit od rána až do pozdních nočních hodin, na rande i na schůzku, s teniskami i těmi super sexy jehlami, které jsou schované na konci vašeho botníku. Malé černé neboli LBD (Little black dress) jsou přesně tím oblečením, který nesmí chybět v šatníku žádné z nás.
Na svědomí je má úžasná a skvělá Coco Chanel. První černé minišaty, které měly změnit pohled na elegantní a sebevědomou ženu, vytvořila v roce 1926 a nadobro tím změnila módní svět a zdá se, že už nikdy nevyjdou z módy. 

Trendy zákopový kabát
5b59abd58fb83obrazek.png

Trenčkot (trench coat) spatřil světlo světa v roce 1901, kdy ho návrhář Thomas Burberry navrhnul velitelům a dalším příslušníkům britské armády jako kabát proti dešti, v němž leželi během války v zákopech. Později ho za války začaly nosit i ženy. Pro jeho funkčnost a dobrý střih. Když se pak objevil na Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho, bylo jasné, že se z něj stane nadčasový kousek, který ve své skříni musíte mít také.
Je totiž opravdu perfektní – unosíte ho nejen do práce ke kostýmku, ale sluší i otrhaným džínům a teniskám. Odvážnější z vás si z něj klidně můžou udělat sexy šatičky.

Nová podoba plavek
5b59ac3149585obrazek.png

Bikiny. Dvoudílné plavky, které vlastní snad každá žena. V těch jednodílných totiž teď už spíše chodíme do bazénu nebo je volíme jako součást běžného outfitu.
Průkopnicí tohoto trendu se stala modelka Micheline Bernardini, která si je oblékla v roce 1946 na módní přehlídce v Paříži. Pohled na tento model vyvolal obrovský skandál. Modelka i návrhář byli kritizováni, plavky byly považované za vulgární a nevkusné. Postupem času ale bikiny přestaly veřejnost pobuřovat a lidé si zvyknuli. V momentě, kdy si je ale oblékla Marilyn Monroe, stal se z bikin rázem trend, který je součástí každé letní sezony.

Také si přečtěte:

Uložit

Uložit

Reklama