Jaro se nezadržitelně blíží a k němu patří nejen barevnější oblečení, ale i zářivé odstíny laků na nehty. Slaďte své drápky na rukou (i nohou), nebo barvy libovolně zkombinujte podle nálady. Krásné a upravené nehty si může dopřát každá z nás!

Pečlivě upravené nehty jsou vizitkou každé ženy. Nemusíte se hned pouštět do křiklavých odstínů, ale proč nepřivítat jaro trochu bláznivěji, než obvykle. Pokud se ale raději „držíte při zemi“, nevadí. I s průhledným lakem dáte najevo, že o své nehty pečujete. Ale nepředbíhejme, pojďme si nyní říct, jak si nehty upravit.

Laky

Nejdřív péče

Nehty si nejdříve zkraťte na požadovanou velikost. Pilujte je hrubším pilníkem, a to od kraje do středu jedním směrem. Nehty pak budou méně náchylné k třepení a lámání. Poté nehty vyzkoušejte, jestli nikde nezadrhávají.

Než se pustíte do lakování, nezapomínejte ještě upravit kůžičku kolem nehtů. Namočte ruce na pár minut do vodní lázně, osušte je a kůžičku opatrně zatlačte dřevěnou nebo jinou tyčinkou z manikůry proti směru jejího růstu.
Nezatlačujte ničím tvrdým, aby jste si kůžičku neporanily a nezanesla se vám do nehtového lůžka infekce.

Lakujte třemi tahy

A teď už pojďme k samotnému lakování. Přáním je, aby lak vydržel co nejdéle. Jako první naneste podkladový lak, nechte ho zaschnout, a až poté aplikujte barevný lak. Skleničku s lakem můžete obrátit vuhůru nohama, aby došlo k lepšímu promíchání. Lak naneste nejdříve na střední část nehtu, poté přejeďte štětečkem na jednu a druhou stranu. Potom aplikujte druhou vrstvu a nechte pečlivě zaschnout. Nakonec přelakujte průhledným lakem pro vyšší lesk a ochranu. Barevný lak tak déle vydrží.

Expoloze barev

A jaké jarní barvy laků kromě rudé a jemné růžové letí? In jsou odstíny žluté, světle modré, zelené, meruňkové nebo korálové. Sexy je temně rudá nebo klasická červená v různých odstínech či fialová. Letí i neutrální barvy. Takže milé Ženy-in, lakujte!

Inspirujte se ovocným koktejlem laků v naší fotogalerii. A jaký vás zaujal?

Chcete se zapojit do denního tématu? Napište nám! Lakujete si ráda a často nehty?

 • Jak často si nehty lakujete?
 • Jaké máte ráda odstíny laků?
 • Libujete si v extravagantních odstínech nebo se spíš držíte při zemi?
 • Potrpíte si na odstín sexy rudé?
 • Nelakujete si nehty vůbec? A proč?
 • Dáváte přednost umělým nehtům?
 • A pokud nosíte umělé nehty, jste spokojená?
 • Koušete si nehty?
 • Jak o své nehty a ruce pečujete?
 • Děláte si manikúru sama, nebo na ni někam chodíte?
 • A co si o lakování nehtů myslíte?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá krásný dárek od kosmetické značky Mary Kay. Lesk na rty odstín Pink Pagoda a lak na nehty odstín Pink Bamboo. Svět bude rázem růžovější! :)

mary

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmět e-mailu je NEHTY. Předem děkuju!

Foto: archiv značek * Ilustrační foto: L'Oréal Paris

Reklama