shutterstock-728184634.jpg

Foto: Shutterstock

Dlouhý “puff” kabát

Spacák, nafukovací kabát nebo puffer. Ať už jej budeme nazývat jakkoliv, musíme vlastnit minimálně jeden. Řeč je o prošívaném, vycpaném kabátu, který si přední místo v trendech již nějakou dobu drží. Praktickou volbou je především proto, že vás za chladného rána ochrání před větrem a často je i nepromokavý. „Pokud jste si tento kabát pořídili již na zimní sezónu v minulém roce, určitě jej s příchodem jara nezazimujte! Bude se vám zajisté hodit. Stačí, když si pod něj vezmete lehčí svršky v podobě trendy barevných svetrů či mikinu s veselým potiskem,“ radí Maria Padová, módní expertka z Factcool. Při výběru se zaměřte na populární zemité barvy jako jsou hnědá, zelená či světlá písková, béžová. Věrní fanoušci černé barvy mohou zvolit například lesklý styl.

FotoJzet.jpg

Factcool 1649 Kč / Moito 799 Kč / Kari Traa (Zalando) 4690 Kč

Lehčí varianta

Nejste fanouškem mohutné vycpávky? Pokud vám vadí její objemnost či jednoduché prošívání puff kabátů, zkuste sáhnout po lehčí verzi. Ani v tomto případě se nemusíte obávat, že prochladnete. Stačí se zaměřit na vrstvení, a při nepříznivém počasí si pod takový kabát vzít teplejší svetr. „Velkou výhodou těchto kabátů je, že sluší opravdu každému. Ženy, které chtějí zvýraznit svou štíhlou siluetu si pořídí kabátek s páskem a ty, které chtějí nějaký ten nedostatek zamaskovat, sáhnou po oversize střihu kabátu. Zaměřte se především na styl prošití. Trendem pro jaro 2022 je právě různosměrné nápadné prošívání. 

FotrttzrtzoJet.jpg

Mango 2 299 Kč / Factcool 1199 Kč / Reserved 1 999 Kč

Klasický vlněný kabát

Jen málokterý kousek v šatníku je tolik šik již opravdu mnoho let. Díky tomu je z čeho vybírat a záleží pouze na vašich preferencích. Nebojte se odvázat a vneste do jarních dní ještě o něco více optimismu s barevnými variantami. Vyzkoušet můžete například žlutou, modrou, zelenou či pudrovou. Pokud chcete vlastnit opravdu univerzální kousek, pořiďte si dlouhý béžový kabát. Nemusíte se stydět jej přehodit přes večerní róbu při návštěvě divadla, ani přes teplákovou soupravu, když vyrazíte na rychlý nákup.

FotozJet.jpg

Reserved 1 799 Kč / Zara 2 299 Kč / Zara 2 799 Kč

Trenčkot

Jakmile se více oteplí, chybu neuděláte ani s klasikou jarních dní, kterou je trenčkot. Hodí se ke kalhotám i šatům, k ležérnějším i elegantním outfitům. Zkuste ale letos místo béžové nebo černé klasiky vsadit i na trochu barev. V obchodech jsou na výběr různé kousky.

FotoJrczet.jpg

Zalando 909 Kč / Bon Prix 1799 Kč / Mohito 1 799

Foto: Se souhlasem Factool, Reserved, Zara, Mohito, Zalando, Mango, Bon Prix, Zalando
Zdroje: Autorka článku, módní expertka Maria Padová, tiskové materiály Factcool