Na začátek bychom chtěli upozornit, že se jedná pouze o inspiraci a je na vás, jestli si z ní něco vezmete. Zvolte si, jakou barvu jen chcete a jaká bude letos vašemu srdci o Vánocích nejbližší. To je totiž nejdůležitější.

Zelená
Letos budou mít radost všichni příznivci přirozených barev. Vánoce totiž ovládne zelená, ať už tmavá nebo v jablkovém odstínu. Zelená se velice dobře kombinuje, takže si k ní můžete vybrat v podstatě jakoukoliv další barvu. Tmavě zelená dodává pocit ochrany a klidu, bezpečí, ale i naděje. Světle zelená je zase spojená s tichem a přírodou. Pokud zvolíte ozdoby v zelené barvě, nemusíte se bát, že by na přírodně zeleném stromečku zanikly. Zkombinujte je s hnědou nebo bronzovou a budete se cítit doslova jako uprostřed lesa. A jestli se chcete trochu víc odvázat, se zelenou vypadá skvěle zlatá a klidně přidejte i trochu třpytu.

636cfe23ab5b8seznam.jpg
Foto: Shutterstock
 
Růžová
Růžovou barvu máme často spojenou s bílou. Tuhle kombinaci velmi rádi používají Američané, kteří se vyžívají v kýčovitých dekoracích, které mají sladký nádech. Růžová ale nemusí vůbec vypadat kýčovitě, naopak může být velmi elegantní a jemná. Záleží na tom, s jakou barvou ji zkombinujete a také, jaký odstín růžové vyberete. In je rose gold nebo rose pink. A nezapomeňte, že si můžete vybrat v lesklém, matném, ale i třpytivém provedení.
 
„Symbolizuje lásku, náklonnost a oddanost v srdeční úrovni, bez pudové smyslnosti. Je to barva něhy, jemnosti a oddanosti. Je to barva jemného způsobu života, zdrženlivé elegance, slavnostních nálad a sentimentálních citů. Zvyšuje chuť na sladké,” to se o růžové píše na Onlio.

shutterstock-1563603646.jpg
Foto: Shutterstock
 

Šedá

Šedá není nudná, i když z ní někteří z nás mohou mít takový pocit. Samotná možná může být nezáživná, ale pokud se doplní o výrazné barvy, krásně s nimi splyne. Na stromečku nemusí viset jen křiklavé barvy, ale stačí zvolit jednu, nebo dvě hlavní a doplnit ji méně nápadnými, mezi které patří právě i šedá. Dokonce má šedá působit luxusně a elegantně.

shutterstock-482823325.jpg
Foto: Shutterstock
 
Zdroj: autorka článku, Onlio, decoled

Reklama