hm

Ložnice by měla být pomyslnou oázou klidu. Neměla byste proto podceňovat její zařízení, včetně správného výběru povlečení. Aktuální trendy velí, abyste do ní zahrnuly fialovou barvu neboli symbol vznešenosti.

cellbes
Z kolekce: Cellbes.cz
Fialová barva má mnoho významů. V minulosti byla především majestátním znakem. Dnes se nejvíce objevuje s příchodem adventu. Je také nazývána barvou naděje, možná právě kvůli tomu je čím dál tím více populárnější. Není výsadou pouze milovníků liturgie, mystiky a magie či osob, kteří vyznávají Buddhovo učení, protože právě v tomto odvětví se tato barva hojně využívá. Do karet této barvě také hraje to, že má nejvyšší a zároveň nejjemnější vibrace z barevného spektra.

hm

Barva šeříků a fialek začíná být velmi populární v domácnostech, kde zdobí nejen zdi pokojů, ale naleznete ji i v podobě koberečků, zatemňujících závěsů, ozdobných polštářků či ložního prádla. A právě v ložnici byste měla být touto barvou obklopená. Fialová totiž probouzí chuť na sex.hm

Z kolekce: H&M

Pokud máte v pokoji bílé či šedé akcenty, fialová je ta pravá barva, která fádnost místnosti rozbije. Vybrat si můžete z různých odstínů, od tajemně tmavé až po jemné nádechy lila. Případně zvolit jejich kombinaci. Netradičně působí propojení fialové barvy s chladnou stříbrnou či orientální zlatou.

jysk

Z kolekce: Jysk

Čtěte také: