Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. K tomu, aby zážitky spojené s pohybem venku v té chladnější polovině roku byly co nejpříjemnější, může podstatně přispět i volba správného oblečení a jeho kombinace do funkčních vrstev.

Ani u výrobců sportovního vybavení navíc dnes už není důležité jen to, aby oblečení správně plnilo své funkce, ale aby přitom ještě hezky vypadalo.

 

 

Strávit část zimy na horách patří k dnešnímu aktivnímu životnímu stylu, ať již tradičním lyžováním na sjezdovkách, běžkách, sáňkováním, snowboardingu, či méně obvyklými aktivitami jako třeba chůze se sněžnicemi, skialpinismus a řada dalších. Ostatně právě tzv. nordic aktivity jsou v evropských zemích hitem posledních zim.

 

Správné vrstvení

Aby zážitky spojené s pobytem v zimní přírodě byly co nejpříjemnější, je dobré podřídit své oblečení tzv. systému tří vrstev.

  • První vrstvu představuje funkční spodní prádlo, jehož úkolem je odvést pot vznikající při pohybu pryč od pokožky, aby vlhké prádlo nestudilo na těle.
  • Druhá vrstva – termoizolační – udržuje u těla dostatek tepla a podporuje další transport potu z první vrstvy.
  • Třetí vrstva – svrchní oblečení – chrání organismus před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí – před větrem, deštěm, sněžením.

Zároveň je třeba, aby i svrchní vrstva byla dostatečně prodyšná a organismus se při pohybu nepřehříval.

 

„Protože požadavky na funkčnost oblečení jdou často proti sobě, je moderní oblečení složené z různých druhů materiálů. Díky tomu oblečení lépe sedí na těle, podporuje aktivní pohyb a je prodyšnější a celkově příjemnější na nošení,“ vysvětluje Jana Hájová, manažerka značky CRAFT. „V některých případech pak tímto způsobem vzniká i víceúčelové oblečení, které v sobě spojuje role více vrstev najednou. Příkladem může být naše nové funkční prádlo Craft s windstopperovou vrstvou nebo fleecová mikina Craft Shift, která díky neprofouknutelné windstopperové membráně v provedení Craft Nordic slouží i jako lehká svrchní bunda,“ doplňuje Jana Hájová.

 


„Na míru ušité“ pánské i dámské kolekce

V nabídce předních výrobců sportovního vybavení jsou patrné některé trendy, které se projevují i v České republice: dnes už nestačí mít kvalitní „unisex“ oblečení, naopak se od sebe odlišují modely pro muže a pro ženy – střihem, barvami i některými funkčními detaily. Postupně také roste zájem pořídit stejně kvalitní vybavení, jako mají dospělí, i dětem. Ani u sportovního oblečení už dnes nestačí, když správně plní své funkce, musí být samozřejmě hezké. Takové oblečení se pak používá nejen při sportu, ale i v běžném denním životě.

 

Těmto požadavkům odpovídá i aktuální zimní kolekce značky CRAFT. Nové produkty se objevují ve všech třech vrstvách, oblečení hraje módními barvami a nejzajímavější novinky jsou zpracovány v pánském, dámském i dětském provedení.

 

Více informací na www.craft.cz  nebo www.vavrys.cz

Reklama