Možná to zní spíš jako titulek nějaké scifi nebo hororu, ale ve skutečnosti se jedná opravdu o jednu z nejmodernějších, nejprogresivnějších a navíc velmi přirozených metod současné estetické medicíny - a titulku navzdory prakticky bezbolestnou.

blood

Jde o tzv. plazma terapii, tedy využití PRP - plazmy bohaté na trombocyty neboli krevní destičky. V oblasti estetické dermatologie prezentoval využití PRP lékařům v České republice vůbec poprvé francouzský specialista Dr. Alain Gondinet (M.D.). Gondinet hostoval v Praze v pátek 10.09. na pozvání pražské Kliniky GHC.

„Platelet Rich Plasma - PRP - používaná v oblasti dermatologie je nová, inovativní technika vyvinutá v posledním desetiletí. Pacientovi je odebrána krev, která se smísí s patentovanou gelovou látkou a v speciálním přístroji je za vysoké frekvence odstředěna. Získáme tak plazmu bohatou na trombocyty. Ty obsahují velké množství buněčných růstových faktorů a provokují migraci našich vlastních kmenových buněk do místa aplikace. Výslednou látku, PRP, lze využít v estetické medicíně pro rejuvenační techniky jako je mezoterapie, jako výplňový materiál nebo i na podporu růstu vlasů,“ říká Gondinet.

Hlavní výhodou metody je, že tělo nemusí přijímat žádné umělé látky a materiály, u kterých hrozí vždy riziko následné komplikace nebo kontaminace. Naopak. Protože PRP je zároveň zdrojem základních růstových faktorů, kopíruje tento postup vlastně procesy hojení těla samotného, jak je můžeme pozorovat třeba u poranění kůže. Protože pacient přijímá látky z vlastního těla, nehrozí přenos žádného onemocnění nebo alergie. Celý proces odběru a zpracování krve probíhá přímo před očima pacienta.

GHCMetoda Plazma terapie slibuje oživení a regeneraci kožních buněk, vyhlazení vrásek i podporu produkce nového kolagenu v těle. Je vhodná pro regeneraci u pacientů s unavenou, povadlou a stárnoucí pletí, ale i preventivně. Pomáhá sice zahladit i výraznější stopy stárnutí jako jsou vrásky či silně povolená pleť, ale nejlepší efekty má obvykle cca do 55 let věku. Metoda také urychluje proces hojení kůže po různých zákrocích.

„Technika nás velmi zaujala, je rychlá a jednoduchá, má široký záběr použití a v souladu se současnými trendy je vysoce přírodní a přirozená,“ říká MUDr. Nina Koutná, dermatoložka Kliniky GHC. „Těším se, že ji budeme moci pacientům již brzy nabídnout jako alternativu či doplněk ke všem současným ošetřením.“

Klinika GHC bude prvním pracovištěm v ČR, které metodu plazma terapie klientům nabídne. Více na www.ghc.cz

Reklama