6477245567b68obrazek.png
Foto: Shutterstock

Sportovní elegance je skvělým zlatým středem, když nevíte, jestli zvolit stoprocentní eleganci nebo naopak sportovní styl. Jedná se o kombinaci obojího, kousky se skvěle doplňují a hodí se téměř na jakoukoliv událost, kromě těch speciálních (typicky večerní, svatby apod.) a těch, kde je předepsaný dress code.

V angličtině se sportovní elegance označuje jako smart casual style a je to jeden z nejlépe a nejjednodušeji kombinovatelných stylů, který vám jistě sedne, protože sluší každému, jde jen o to, najít si to své. 

Jako všude, i tady platí, že všeho moc škodí a kombinací nevhodných kousků můžete ve finále působit úplně jiným dojmem, než jste původně chtěli, ať už se jedná o špatné střihy, materiály nebo barvy. Stačí se ale řídit několika pravidly a zvládnete to levou zadní.

1. Vršek a spodek v opačném stylu

Zvolili jste si bílou košili nebo sako? Jděte do sportovních boyfriend džínů. Nebo máte naopak rovně střižené elegantní kalhoty? Oblékněte k nim jednoduché sportovní tričko nebo mikinu. Tím dosáhnete kombinace, které jsme chtěli.

2. Boty a doplňky zvolte podle nálady

Základ outfitu máme hotový, teď už jen stačí doplnit zbytek podle toho, který styl chcete, aby převažoval. Chcete působit více elegantně? Obujte podpatky. Pro sportovní vibe naopak vytáhněte bílé sportovní tenisky. Výhodou tohoto stylu je, že si s ním krásně můžete hrát a kombinací existuje opravdu mnoho. Při sestavování outfitů využijete basic kousky, ale i více extravagantní.

3. Pozornost věnujte střihům i materiálu

Stejná variabilita by měla platit, i co se týče střihů. Upnuté kalhoty sice nejsou aktuálním trendem, ale pokud je máte rádi a nosíte, žádný problém. Ale už k nim neoblékejte těsné tričko. Pro ležérní dojem se řiďte pravidlem: jeden kousek na tělo, jeden oversized. Obecně oversized střihy jsou trendy, takže pokud se celí zahalíte do větších velikostí, chybu neuděláte, ale kombinací nikdy nic nezkazíte. I materiály hrají roli. Vybrali jste si lněnou košili a k tomu si chcete vzít lněné kalhoty? Klidně, ale už se nebude jednat o typickou sportovní eleganci. Zkuste si s tím pohrát.

64771e4defb31obrazek.png
Foto: Se souhlasem ZOOT, Levis, Zara, Sinsay, Puma, eobuv, Deichmann

Zdroj: autorka článku, gracefulstory, dressmagazine, herstylecode, stunningstyle

Čtěte také:

Reklama