tend.jpg

Foto: Profimedia

Značky jako Prada, Acne Studios, Fendi nebo Schiaparelli ve svých kolekcích jaro-léto 2021 ukázaly, že je možné tento podivný trend znovu oživit. S neustálým zlepšováním proplula kombinace šatů s kalhotami až do letošního roku a bude patřit mezi důležité módní trendy.  

I značka Chloé na své letní přehlídce ukázala pár trendových šatů oblečených přes kalhoty. Nutno ale podotknout, že mnozí návrháři umí tyto dva kousky poměrně dobře zkombinovat. Isabel Marant například vsadila na šaty rozepnuté až do pasu, které doplňují elegantní kalhoty, díky čemuž je outfit honosnou volbou na večer.

rtzrzt.jpg

Paco Rabanne jaro/léto 2022 / Isabel Marant jaro/léto 2022 (Foto: Profimedia)

To se ale nedá říct o většině žen, které tomuto trendu podlehly před lety. Vzít si totiž upnuté šaty pod zadek přes džíny není úplně to pravé ořechové. Teorie může být zkrátka často daleko od praxe. Jenomže v ulicích jsme v minulosti vídali spíše tu horší variantu a je možné, že se tomu nevyhneme ani letos.

Důležité je naučit se tento trend správně nosit. Ne každé šaty se tedy hodí ke každým kalhotám. A ne každé se hodí ke kalhotám obecně. Je nutné dosáhnout rovnováhy, která zvýrazní oba kusy stejně, v hodící se barevné paletě i střihu.

FotoJjhet.jpg

Alberta Ferretti jaro/léto 2022 / JAltuzarra jaro/léto 2022 / Chloé jaro/léto 2022 (Foto: Profimedia)

A jaký je převládající styl šatů k nošení přes kalhoty? Alberta Ferretti upřednostňuje maxi šaty na ramínka, Altuzarra košilové šaty a Jonathan Simkhai se nebrání úpletovým kouskům. Jil Sander ve své kolekci jaro-léto 2022 vsadila na sladěné komplety. Oba kousky se k sobě krásně hodí a společně ladí. Jde o volbu neutrálních nuancí a saténových materiálů, které vytvářejí nádherný monochromatický celek.

FotoJaaiyet.jpg

Louis Vuitton jaro/léto 2022 / Jil Sander jaro/léto 2022 / Alberta Ferretti jaro/léto 2022 (Foto: Profimedia)


Zdroje: Autorka článku, Módní přehlídky zmíněných značek